"Cała Polska Czyta Dzieciom"

"Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów"

Kartezjusz

Nasza szkoła  włączyła się do realizacji Programu "Czytająca Szkoła " w ramach Kampanii

"Cała Polska Czyta Dzieciom".

Fundacja "ABC XXI" powstała dokładnie 10 lat temu. Jej celem jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i ich rodziców. Kampania "Cała Polska czyta dzieciom"  zachęca rodziców, opiekunów, nauczycieli i innych dorosłych, do codziennego, co najmniej dwudziestominutowego czytania swoim pociechom. Idea głośnego czytania głoszona przez Fundację zyskała na przestrzeni dziesięciu lat szerokie grono zwolenników - rodziców, nauczycieli, bibliotekarzy, a także władz samorządowych czy znanych osobistości i przekształciła się w ogólnopolską akcję pod hasłem "Czytaj dziecku 20 minut dziennie."
Jeśli chcemy, by dzieci wyrosły na wykształconych, kulturalnych, mądrych i dobrych ludzi wychowujmy je w miłości do książek, codziennie czytając im dla przyjemności: w domu, w przedszkolu i w szkole. O przyszłości naszego kraju zadecyduje poziom ludzi, których wychowujemy dziś.

Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych do włączenia się do Naszych działań.

Wszelkie informacje na temat Fundacji znajdują się na  stronie internetowej http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/

W przedszkolu w każdej klasie organizowane są kąciki książki. Są ciekawie urządzone, tak aby  wychowankowie chętnie do nich  zaglądali. Nowe książki z ciekawymi ilustracjami wzbudzają  zainteresowanie i chęć poznania ich treści. Przedszkolny kącik czytelniczy stał się miejscem, gdzie dzieci samodzielnie sięgają  po książeczki, oglądają  obrazki, próbują  opowiadać ich treść, podejmują  coraz częstsze  próby odnajdywania nowo poznanych liter. Panie wychowawczynie chętnie czytają dzieciom książki, a zwłaszcze te, które dzieci przynoszą z domu.