Wniosek o objęcie dziecka/ucznia nauczaniem języka kaszubskiego:
Wniosek o objęcie dziecka nauczaniem języka regionalnego kaszubskiego, składa się dyrektorowi szkoły nie później niż do dnia 31 marca roku szkolnego poprzedzającego rok szkolny, którego organizacja zajęć ma dotyczyć, a w przy przypadku dziecka lub ucznia rozpoczynającego uczęszczanie do w szkole – nie później niż do dnia 31 lipca roku szkolnego poprzedzającego rok szkolny, w którym dziecko rozpoczyna naukę w szkole.
Rezygnacja z nauki języka kaszubskiego:
Rodzice dziecka lub ucznia może złożyć oświadczenie o rezygnacji z nauki języka regionalnego i nauki własnej historii i kultury. Oświadczenie składa się dyrektorowi szkoły nie później niż do dnia 31 marca roku szkolnego poprzedzającego rok szkolny, którego dotyczy rezygnacja.
W roku 2025 wniosek i oświadczenie można składać nie później niż do dnia 31 lipca 2025 r.
Druki wniosków i oświadczeń są dostępne w sekretariacie szkoły.
Dwudniowa wycieczka klas 5b oraz 7a rozpoczęła się od wizyty w Biskupinie, gdzie zwiedziliśmy słynne muzeum archeologiczne. Przenieśliśmy się w czasie podziwiając rekonstrukcję osady sprzed ponad 2700 lat. Przewodnik opowiedział nam o życiu dawnych mieszkańców i ich codziennych zajęciach.
Następnie udaliśmy się do Gniezna, pierwszej stolicy Polski. Zwiedziliśmy imponującą Katedrę Gnieźnieńską, miejsce koronacji pierwszych królów Polski, oraz podziwialiśmy słynne Drzwi Gnieźnieńskie. Wspinaczka na wieżę katedry nagrodziła nas wspaniałym widokiem na miasto i okolicę. Po południu pojechaliśmy na Malta Ski, gdzie zjechaliśmy z toru saneczkowego.
Drugi dzień spędziliśmy w Poznaniu, gdzie czekało na nas wiele atrakcji. Dzień rozpoczęliśmy od wizyty w Palmiarni. Następnie udaliśmy się na Stary Rynek, by o godzinie 12:00 zobaczyć słynne Koziołki poznańskie trykające się na wieży ratusza. Skosztowaliśmy też regionalnego przysmaku – rogali świętomarcińskich, ale najpierw podczas warsztatów uczyliśmy się ich wykonania.
Ostatnim punktem programu była wizyta na Stadionie Enea. Uczniowie mieli okazję zajrzeć do szatni piłkarzy, usiąść na ławce rezerwowych oraz w loży prezydenckiej.
Wycieczka dostarczyła nam wielu wrażeń, pozwoliła lepiej poznać historię Polski oraz spędzić aktywnie czas w gronie przyjaciół.
W dniu 08.05.25 klasa 4a odwiedziła Gdańsk. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Starówki, podczas którego uczniowie poznali historię miasta i jego zabytków. Po dwugodzinnym spacerze grupa udała się do Ośrodka Kultury Morskiej na lekcję edukacyjną pt. „Co ma piernik do wiatraka?”, poświęconą energii odnawialnej. Zajęcia były bardzo interesujące i angażujące. Następnie uczniowie odwiedzili salę interaktywną, gdzie mogli spróbować swoich sił jako nawigatorzy, sterować statkami, a nawet na chwilę wcielić się w pracownika stoczni. To był dzień pełen wrażeń, ciekawych doświadczeń i dobrej zabawy.
W piątek, 9 maja 2025 r., grupy czterolatków odwiedziły bibliotekę szkolną. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Maluchy zwiedziły bibliotekę, z ogromnym zainteresowaniem przeglądały kolorowe i bogato ilustrowane książki oraz wysłuchały opowieści o niezwykłych przygodach Samochodzika Franka.
Za miłe spotkanie podziękowały radosną piosenką i wierszykami. Dzieci z uśmiechem na twarzy obiecały, że jeszcze wrócą w tak przyjazne miejsce.
Dziękujemy Paniom i naszym małym Milusińskim za odwiedziny.
Zapraszamy ponownie.
Uczniowie szkoły wzięli udział w apelu, upamiętniając Święto Pracy, Dzień Flagi oraz rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Podczas uroczystości zaprezentowano wiersze i pieśni patriotyczne, oddając hołd ważnym wydarzeniom w historii Polski.
Klasa 4b spędziła pełen radości dzień w parku trampolin, bawiąc się i integrując podczas wspólnej aktywności.
Szkolne Koło Caritas zorganizowało kiermasz, z którego dochód – w wysokości 703 zł – zostanie przeznaczony na cele statutowe Koła. Całość wydarzenia zainicjował i skoordynował Paweł Tomaczkowski, który zaangażował także innych uczniów do pomocy. Serdecznie dziękujemy Pawłowi za jego inicjatywę i zaangażowanie. Bycie wolontariuszem to nie tylko pomaganie innym, ale także okazja do rozwijania cennych kompetencji, takich jak umiejętności organizacyjne, współpraca w zespole czy odpowiedzialność.
Gminne i Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
Drużyny z klas V i VIII ZkiW w Klukowej Hucie wzięły udział w Gminnych Eliminacjach
Ogólnopolskiego Turnieju BRD, gdzie obie zajęły I miejsce w swoich kategoriach wiekowych.
Dzięki świetnym wynikom awansowały do etapu Powiatowego, gdzie starsza grupa (kl. VIII)
wywalczyła II miejsce, a młodsza (kl. V) uplasowała się na VI miejscu. Wyrazy uznania dla nauczyciela
Janusza Chmurzyńskiego za tak dobre przygotowanie naszych uczniów, oraz pogratulowania wszystkim
uczestnikom wiedzy, zaangażowania i sportowej rywalizacji!
Z radością informujemy, że uczennica naszej szkoły, Lena Szczypior, zdobyła III miejsce w konkursie biblijnym. Jej ogromne zaangażowanie, wiedza i systematyczna praca zostały docenione przez komisję konkursową.
Dzięki temu osiągnięciu Lena uzyskała także dodatkowe punkty na świadectwie, co jest wspaniałym wyróżnieniem i motywacją do dalszego rozwoju.Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Wczoraj klasa 4a wraz z wychowawcą wybrała się na wycieczkę do parku trampolin w Lęborku. Do wspólnej zabawy dołączyli także uczniowie z innych klas. Wszyscy świetnie się bawili, skacząc, śmiejąc się i spędzając razem czas. Wyjazd był doskonałą okazją do integracji – uczniowie lepiej się poznali i zacieśnili relacje. To był dzień pełen radości i pozytywnej energii, który na długo zostanie w ich pamięci.
Z okazji Światowego Dnia Ziemi dzieci z klas 1-3 wraz z nauczycielami wzięły udział w przemarszu ulicami Klukowej Huty promując postawy proekologiczne. Tego dnia odbyły się warsztaty z przyrodnikiem. Dzieci poznały świat roślin, ekosystemy oraz znaczenie ochrony przyrody.
16 kwietnia w naszej szkole odbył się pełen śmiechu i kreatywności Dzień Bez Plecaka! Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły bez tradycyjnych plecaków, zastępując je najbardziej pomysłowymi “transporterami” na książki i przybory szkolne. W ruch poszły walizki, koszyki, wózki sklepowe, pudełka czy skrzynki na narzędzia.
Zabawa była świetna, a uczniowie wykazali się ogromną wyobraźnią. Dziękujemy wszystkim za udział i poczucie humoru!
Samorząd uczniowski.
11 kwietnia nasza szkoła miała zaszczyt być organizatorem Igrzysk Dzieci w Dwa Ognie Usportowione. W sportowej atmosferze, pełnej emocji i zdrowej rywalizacji, gościliśmy drużyny ze szkół z gminy Stężyca.
Z dumą informujemy, że zarówno drużyna dziewcząt, jak i chłopców z naszej szkoły spisała się znakomicie, zajmując 3. miejsce w swoich kategoriach. Gratulujemy wszystkim zawodnikom za zaangażowanie, sportową postawę i ducha walki!
Z okazji Światowego Dnia Książki w naszej szkole odbył się konkurs literacki popularyzujący twórczość Ewy Nowak.
Chętni uczniowie z klas V – VII zmagali się z tajnikami książki pt.”Yellow bahama w prążki”. Wyniki konkursu poznamy 30 kwietnia.
Czekamy niecierpliwie.