Nawigacja

Przedszkole

Drodzy rodzice i goście, w poszczególnych podstronach znajdziecie informacje dotyczące przedszkola. Zapraszamy też do albumu fotograficznego, w którym na bieżąco umieszczamy zdjęcia z życia przedszkolaków.

 

 

ROK PRZEDSZKOLNY 2019/2020

WRZESIEŃ

02.09.2019r. uroczyste rozpoczęcie roku przedszkolnego.

27.09.2019r.- w klasie Ob odbył się tzw. "DZIEŃ SMAKOSZA". Uczniowie tej klasy przez cały tydzień przynosili do szkoły ekologiczne warzywa i owoce oraz inne dary jesieni (jarzębinę, kasztany, itd...). W związku z tym, iż zbiory- głównie warzyw, znacznie się powiększyły, wychowawczyni postanowiła wykorzystać "WITAMINOWE SKARBY". Przy użyciu sokowirówki wspólnymi siłami wraz z dziećmi zrobili zdrowe soki- jabłkowe z marchewką lub buraczkiem.

 

PAŹDZIERNIK

10.10.2019r. klasy Oa i Ob wraz z wychowawczyniami i opiekunkami pojechały do Gdańska do Hali Oliwii na przedstawienie pt.: "Niezwykłe przygody żeglarza Sindbada". Cały wyjazd przebiegł zgodnie z harmonogramem, a sami uczniowie byli bardzo zadowoleni z podróży. Ponadto bardzo podobał im się występ Mistrzów Polski w jeździe figurowej na lodzie. Prócz atrakcyjnej jazdy na lodzie, dzieci obejrzały pokaz akrobatyczny na szarfach oraz sztucznych ogni.

W grupie Pszczółek (3-latki) realizowano program Zdrowe Żywienie. Dużo uwagi poświęcono podczas zajęć warzywom i owocom oraz ich znaczeniu w diecie przedszkolaka.Dzieci miały okazję do spróbowania owoców oraz potraw z nich przygotowanych. Były sałatki owocowe, wyciskany sok z jabłek czy też lody- sorbety z truskawek i borówek. Przedszkolaki brały udział w konkursach, zabawach z danym warzywem, wykonywały prace plastyczne, które ozdobiły nasze przedszkole.

 

Jesienne zajęcia w grupie Pszczółek- tego typu zajęcia były świetną  okazją do bliższego zapoznania się uczestników. Dzieci używały więc wszelkich jesiennych darów- kolorowych liści, kasztanów, żołędzi, orzechów oraz ozdobników plastycznych. Powstały zółte słoneczniki, parasolki z liściami, drzewko jesienne czy też kolorowe inspiracje jesienne. Były też zabawy ruchowe np. zbieranie grzybków do koszyczka. Przedszkolaki bawiły się wspaniale.

 

 

11.10.2019r. w Przedszkolu odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy Ob przy wsparciu wychowawcy przygotowali występ dla Dyrekcji, wszystkich pracowników przedszkola oraz najmłodszych przedszkolaków. Występ taneczno- rytmiczny wspomogły dziewczynki uczęszczające do klasy Oa. 

Uczniowie docenilli każdego pracownika wreczając mu samodzielnie wykonanego kwiatka.

 

 

18.10.2019r.- KOLEJNY DZIEŃ SMAKOSZA W KLASIE OB- HURA!!!!

Tym razem dzieci samodzielnie przygotowywały przepyszne koktajle truskawkowe. Wykazały się świetnym zaangażowaniem w powierzone im zadanie. Wszystkie bardzo chętnie współdziałały, pomagały oraz posprzatały. Oczywiście na koniec zasmakowały w przepysznych koktajlach!

 

 

 

21.10.2019r.- w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty na temat życia pszczół. Pani prezentowała dzieciom ule, które przywiozła z własnej pasieki. Wytłumaczyła budowę i znaczenie ula, a także opowiedziała wiele ciekawostek na temat pszczół. Dzieci słuchały z zaciekawieniem i chętnie zadawały pytania, na które otrzymały natychmiastową odpowiedź. Ponadto dostały kilka figurek owadów wykonanych z gipsu (pszczoły, motyle, biedronki i ważki), które w najbliższym czasie z pewnością ozdobią.Na koniec prowadząca poczęstowała dzieci miodem.

 

Pieczenie babeczek w grupie "Pszczółek"

Na początku zajęć przedszkolaki rozpoznawały i nazywały przygotowane produkty. Omawiały przybory wykorzystywane w przygotowywaniu różnych ciast. Po omówieniu kolejnych etapów wykonywania babeczek i uprzednim umyciu rąk, mali kucharze z niewielką pomocą, zabrali się do robienia ciasteczek. Dzieci z pomocą pań mieszały składniki oraz nakładały ciasto  do papierowych foremek. Babeczki upieczone i wystudzone zastały fantazyjnie udekorowane przez przedszkolaki.

Była to nie tylko wspaniała zabawa w cukierników, ale i cenna lekcja zawodu.

 

"Krokodyle łzy. Z wizytą u dentysty."- przedstawienie teatralne

W poniedziałek 28 października gościliśmy w naszym przedszkolu Teatr Obieżyświat, który zaprezentował przedstawienie pt.: "Krokodyle łzy. Z wizytą u dentysty".

Aktorzy poprzez ciekawą i zabawną grę aktorską, wymowne teksty i piosenki z wykorzystaniem efektu cienia, poruszyli istotne aspekty związane z profilaktyką dbania przez dzieci o własne zęby oraz strachu przed wizytą u stomatologa.

Okazało się, że wizyta u dentysty to nic strasznego, a systematyczne mycie ząbków powoduje tylko kontrolne u niego wizyty.

DZIEŃ DYNI

Nadchodzi koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas by ustanowić "Dzień Dyni"- królowej wszystkich warzyw. Nasze dzieci z zapałem zabrały sie do odkrywania "dyniowego wnętrza" i robienia dyniowych sworów.

W dniu 28 października w przedszkolu obchodziliśmy "Dzień Dyni". Dzieci wraz ze swoimi paniami wydrążały nasiona z dyń oraz ozdabiały je. Pozwoliło to poznać wielką róż orodność dyń i wzbogaciło naszą wiedzę na ich temat.

Odbyły sie również róznorodne konkursy,np. tor przeszkód z dynią w roli głównej, rosnąca dynia (zbieranie gazet do worka) czy też prace plastyczne. Największą atrakcją dla przedszkolaków okazała się Fotobudka, gdzie każde dziecko miało okazję zrobić sobie zdjęcie w dyni. Przedszkolaki spędziły ten dzień bardzo wesoło!!!!

 

LISTOPAD

DZIEŃ SMAKOSZA- APETYCZNE NALEŚNIKI I KAKAO

W dniu 04.11.2019r. wychowawczyni klasy 0B chciała umilić dzieciom czas tuż po "długim weekandzie" w związku z tym przygotowała dla swoich wychowanków niespodziankową ucztę- naleśniki z konfiturą truskawkową oraz produkty niezbędne do przygotowania kakaa.

Dzieci zostały podzielone na dwie grupy. Pierwsza grupa przygotowała kakao dla drugiej. Z kolei druga grupa przygotowała kakao dla pierwszej. Każdy miał okazję wczuć sie w rolę kelnera i podać posiłek i napój koledze/koleżance.

Zadanie bardzo przypadło dzieciom do gustu, a naleśniki i kakao- jeszcze bardziej :-)

 

Przedszkole "Słoneczko" przystąpiło do akcji #SzkołaDoHymnu. W związku z tym w dniu 8 listopada o godzinie 11.11 wszystkie przedszkolaki zgromadziły się na auli w przedszkolu, aby wspólnie odśpiewać cały HYMN POLSKI. BRAWA DLA NASZYCH MAŁYCH PATRIOTÓW!!!

W naszym przedszkolu został zorganizowany konkurs na EKO-MISIA. Dzieci wspólnie z rodzicami wykonały wspaniałe, kreatywne sylwety misiów. Teraz czekamy na rozstrzygnięcie konkursu.

Ponadto dzieci uczęszczające do przedszkola rozpoczęły prace nad SZOPKAMI BOŻONARODZENIOWYMI. Bardzo dobrze idzie im praca pod kierownictwem wychowawczyń. Starają się, jak mogą, by ich prace były jak najlepsze i kreatywne.

 

W dniu 25.11.19r. przedszkolaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Nasza uroczystość rozpoczęła się ciepłym przywitaniem dzieci i ich maskotek oraz wspólnym zaśpiewaniem piosenki "Jestem niedźwiadek" ilustrowanej ruchem. Po tym miłym występie, w przystępny dla dzieci sposób, zaprezentowana została historia pluszowego misia, który od ponad 100 lat jest ulubieńcem i towarzyszem nie tylko najmłodszych. Dzieci brały udział w wielu atrakcjach: zabawy ruchowe i plastyczne, konkurs przyrodniczy dotyczący wiedzy  o niedźwiedziach, śpiewanie piosenek. Najciekawsze były pamiątkowe zdjęcia w misiowej foto-budce, które stanowiły zakończenie naszej imprezy. Juz dziś z niecierpliwością oczekują na kolejne Święto Pluszowego Misia. Najważniejszy, główny cel imprezy- wspólna, zgodna zabawa- ZOSTAŁ OSIĄGNIĘTY!!!

W dniu 26.11.19r. klasy Oa i Ob wybrały sie na przedstawienie pt.: "Brzechwa w piosence". Dotyczyło ono niektórych wierszy Jana Brzechwy. Było bardzo zabawne, pouczające i kreatywne. Dzieci z niecierpliwością czekają na kolejny wyjazd.

 

GRUDZIEŃ

We wtorek 3 grudnia po raz kolejny gościliśmy w naszym przedszkolu Teatr Obieżyświat, który zaprezentował przedstawienie pt. "Zaginiona broga Mikołaja". Aktorzy manipulując lalkami i kukiełkami, poprzez wymowne teksty i piosenki, poruszyli istotne aspekty związane z przeżywaniem nadchodzących świąt. Okazało się, że Mikołajem może być każdy, kto potrafi okazać zainteresowanie i pomoc innym oraz dzielić się tym, co ma , a czego innym brakuje.

MIKOŁAJKI-długo wyczekiwany dzień, w którym dzieci jak zaczarowane same szybko wstały i bez żadnego ociągania pojawiły się w przedszkolu. Każde dziecko cały rok ciężko pracowało na to, aby właśnie w tym dniu spotkać Świętego Mikołaja i móc odebrać od niego podarunek.

W dniu 05.12.19r. za każdym razem, gdy tylko otwierały się drzwi od sali, wszystkie dzieci aż zatrzymywały oddech z wrażenia. Aż w końcu przybył... z zaprzęgiem psów rasy Hasky, które zatrzymały się przed Przedszkolem "Słoneczko" w Klukowej Hucie. Dzieci z radościa przywitały Mikołaja.

Gdy zasiadł wygodnie na specjalnie przygotowanym fotelu w towarzystwie elfa i jednego psiaka z zaprzęgu, nastała cisza. Dzieci przywitały gościa piosenkami. Nastapił długo wyczekiwany czas wreczania podarunków. Mikołaj niczym gwiazdor dzielnie pozował do zdjęć. 

Atmosfera spotkania była magiczna. Każdy w tym dniu został obdarowany prezentem.

"Mikołaju! 

Bardzo dziękujemy za odwiedziny i za radość jaką podarowałeś podopiecznym!

Do zobaczenia za rok!!!"

W dniu 05.12.2019r. w grupie 0b odbyły się dość nietypowe zajęcia. Tego dnia dzieci tej grupy gościły u siebie kilkoro dzieci spoza naszego przedszkola. Dlatego zajęcia miały inną formę- odbyły się między innymi zajęcia taneczno- rytmiczne oraz plastyczne, aby zinterować ze sobą wszystkie dzieci.

Miesiąc grudzień- to szczególny czas. Na zajęciach dominuje wtedy tematyka mikołajkowa, świąteczna. Bawimy się i tworzymy razem świąteczne ozdoby- choinki, aniołki, wieńce adwentowe itp...

Przedszkolaki z grupy Pszczółek dziękują za ufundowanie zabawek dla dzieci przez Pana Dyrektora ZKiW w Klukowej Hucie- Panu Grzegorzowi Przepiórskiemu.

Przedszkolaki dziękują za dmuchaną bramę z Mikołajem i bałwanem ufundowaną przez Koło Gospodyń Wiejskich z Klukowej Huty, a także przez Panie:A.Stachnik, H.Kuziemkowską, H.Lica, M.Madej, M.Olszewską i G.Hinca.

Wszystkie dzieciaczki dziękują za pyszne cukierki ufundowane przez Radę Rodziców działającą przy ZKiW w Klukowej Hucie.

Zakończyła się akcja ILE WAŻY ŚWIETY MIKOŁAJ. Przedszkole oraz klasy IIa, IIIa i b oraz VII a wspólnie zebrały bilon, który ważył 17,9 kg. Kwota wyniosła 235,54 zł. Wszystkim dziękujemy!

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Szykują się do nich także urocze przedszkolaki z grupy Pszczółek. Dzieci w tym tygodniu wykonały ozdoby z masy porcelanowej, którymi wspólnie ubrały choinkę. Oczywiście sprawiło im to mnóstwo frajdy. Na tych gałęziach, do których dosięgnęły, zawisły dzwoneczki, choineczki, gwiazdki i bombki.

Warsztaty mydlarskie! Tego w naszym Przedszkolu jeszcze nie było!

13.12.2019r. dzieci z naszego Przedszkola: Pszczółki, Biedronki, Motylki i klasa Ob- brały udział w warsztatach ROBIENIE MYDŁA, prowadzonych przez firmę PIANA MYDLANA.

Pachnące, kolorowe mydełka od zawsze były dla dzieci elementem zabaw podczas kąpieli. Warsztaty Mydlarskie ukazały dzieciom, iż powszechnie znane im mydło może nie tylko stanowić atrybut czystości, ale również stać się niepowtarzalnym, pachnącym dziełem sztuki.

Podczas warsztatów, dzieci dowiedziały się jaka jest historia powstawania mydła, z czego tworzy sie mydlane kształty, w jaki sposób w mydlanych kostkach gromadzi się moc zapachów i niezwykłych barw. Dzieci samodzielnie wybierały kolory, zapachy, foremki do odlewu mydła, ozdoby do zatapiania oraz komponowały składniki. Wszystkim bardzo podobało się tworzenie mydełek, ale najbardziej ucieszył efekt końcowy. Mydełka nie tylko pięknie pachniały, ale również pięknie wyglądały. Zapach roznosił się po całym przedszkolu.

 

Powiatowy Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

12 grudnia w Somoninie rozstrzygnięto Powiatowy Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych. Z naszej szkoły zostały zgłoszone tylko 2 prace i obie uzyskały nagrody. W kategorii Przedszkole- grupa 3 latków "Pszczółki" zdobyła WYRÓŻNIENIE, zaś w kategorii klas "0"- I MIEJSCE zdobyła klasa "0"b. Dzieci pod okiem wychowawczyń bardzo się starały przy wykonywaniu Szopki, czym zafascynowały komisję konkursową. Piękne nagrody bardzo ucieszyły dzieci. Gratulujemy sukcesów i życzymy dalszych!

Pieczenie pierników w przedszkolu

Dzieci z grupy Pszczółek zgodnie z przedświąteczną tradycjąupiekły pyszne świąteczne pierniczki.

Z pomocą pań praca z przygotowaniem wypieków szła sprawnie i bez trudu. Przedszkolaki mieszały składniki, wygniatały i wałkowały ciasto według przygotowanych wcześniej przepisów. Wszystkim podobało się wykrawanie świątecznych kształtów- choinek, gwiazdek, bałwanków, aniołków...

Następnie słodkie ciasteczka piekły się w przedszkolnej kuchni. Po przedszkolu zaczął unosić się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. 

Gdy pierniczki były już gotowe, dzieci przystąpiły do ich dekorowania lukrowymi pisakami i barwnymi posypkami.

Zabawa była doskonała.

Dzieci z grupy 0b również przystąpiły do prac nad dekorowaniem piernikowych gwiazdeczek. Praca nad dekoracją ciasteczek przyniosła fantastyczne rezultaty.

 

W dniu 20 grudnia 2019r. wszystkie przedszkolaki wzięły udział w PRZEDŚWIATECZNYM KOLĘDOWANIU.

Część artystyczna przygotowały grupy: 0a, 0b oraz grupa Biedronek pozostałe przedszkolaki dołączyły się do wspólnego kolędowania.

Grupa Oa przedstawiła OPOWIEŚĆ O CHOINCE oraz piosenki o tematyce świątecznej wraz z grupą Biedronek, dzieci z grupy 0b recytowały wierszyki oraz śpiewały i tańczyły do świątecznych piosenek, a na koniec odśpiewały kolędę w języku kaszubskim "Dzyso z Betlejem".

Na koniec pani Wicedyrektor Bernadeta Kucyk podsumowała wręczyła przedszkolakom Dyplomy i słodki upominek za udział w konkursie na NAJPIĘKNIEJSZĄ OZDOBĘ BOŻONARODZENIOWĄ.

W dniach 20 oraz 21 grudnia w Przedszkolu "Słoneczko" odbyły się Wigilie klasowe. 

Zgodnie z tradycją wszyscy podzielili się opłatkiem, wpólnie kolędowali, a na stołach królowały wyłącznie postne potrawy- smakołyki. Wszystkim rodzicom, którzy tego dnia wspomogły tą uroczystość- SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

 

STYCZEŃ

W dniu 09 stycznia grupy 0a i 0b wzięły udział w wyjeździe do kina Remus w Kościerzynie na film animowany pt.:"Kraina Lodu2" w 3D.

Wszystkie dzieci były zadowolone z wyjazdu i z obejrzenia tak fantastycznej bajki animowanej. Efekty 3D zapewniły oglądającym dodatkowe atrakcje- czuliśmy się, jak współwystępujący w filmie.

LUTY

W ramach edukacji i wdrażania najmłodszych do segregacji smieci przeprowadzone zostały zajęcia pokazujace , jak segregować odpady. Przedszkolaki z grupy Pszczółek dowiedziały się, dlaczego segregacja śmieci jest tak ważna, co sie dzieje z odpadami i jak je można wykorzystać, co oznacza słowo "recykling", a takze jak segregować śmieci do odpowiednich pojemników.

Podobne zajęcia miały miejsce w pozostałych grupach w naszym Pszedszkolu. 

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Taki bal jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczają im wielu przeżyć i radości. Dzieci przygotowały się do niego wykonując maski karnawałowe, pomagały w wykonywaniu dekoracji "serpentyn" oraz poznawały różne kroki taneczne, zarówno tańca nowoczesnego, jak i tradycyjnego.

W lutym odbył się "Bajkowy bal karnawałowy". Nauczycielki przedszkola dołożyły wszelkich starań, by wystrój sali  balowej wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy.

Dzieci przebierały się za za kolorowe postacie z bajek, za bohaterów swoich ulubionych kreskówek. 

Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej i bajkowej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal już za rok!!!

Dnia 5 lutego 2020r. nasze przedszkole odwiedził Teatr Obieżyswiat z przedstawieniem "Kamracie, co śpiewacie?". Wraz z załogą pirackiego statku płynęliśmy przez morza i oceany świetnie się przy tym bawiąc. Jakież było jednak nasze zdziwienie kiedy okazało się, że młody pirat wcale nie chce już napadać na okrety, rabować i szukać ukrytych skarbów, lecz che zostać piosenkarzem! Śpiewał na lądach i wodach, a szanty tak go pochłaniały, że nawet stanowcza i krytyczna mama pirata, w końcu uległa tym morskim rytmom. Cała załoga dała się przekonać, że nie warto juz okradać oraz niszczyć i odtąd piracka trupa koncertowała już wspólnie. Ta niezwykle zabawna historia, przedstawiona nam przez Teatr Obieżyświat bardzo przypadła nam do gustu, ale przede wszystkim pokazała, że niezależnie od sytuacji zawsze warto walczyć o to, by móc realizować swoje marzenia!!!!

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą sie z ciepłem i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z naszego Przedszkola gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. Grupy Oa i Ob zaprosiły swoich Dziadków i Babcie 13 lutego. Z kolei grupy przedszkolaków - 20 lutego.

Dzieci od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc sie doczekać, kiedy zapukają do drzwi Przedszkola.

Licznie przybyli- Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla niech przygotowanych programach artystycznych.

Dzieciaki pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tą uroczystość. W pięknej scenografii oraz wyjatkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi. Nastepnie przedszkolaki zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziekować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.

To były na prawdę wyjątkowe uroczystości, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

 

 

 

 

 

 

 

MARZEC

KWIECIEŃ

MAJ

CZERWIEC

ROK PRZEDSZKOLNY 2018/2019

W MIESIĄCU CZERWCU:

19.06.2019r. uroczyste zakończenie roku przedszkolnego.

W MIESIĄCU MAJU:

29.05.2019r. odbyła sie uroczystość zokazji Dnia mamy.

W MIESIĄCU KWIETNIU:

17.04.2019r. odwiedził nas zajączek. Przedszkolaki zostały obdarowane drobnymi upominkami.

W MIESIĄCU MARCU:

26.03.2019r. odwiedził  nas teatrzyk z przedstawieniem ,,Cygańskie tajemnice"

 

W MIESIĄCU LUTYM:

07.02 odbył się bal karnawałowy dla przedszkolaków. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Bal rozpoczął się prezentacją strojów, następnie rozpoczęła się zabawa w rytmach muzyki.

W MIESIĄCU STYCZNIU:

22.01. odbył się Dzień Babci i Dziadka. Jeszcze raz życzymy wszystkiego dobrego, i życia w zdrowiu!

07.01.2019r. w przedszkolu odbyła się Wizyta Duszpasterska.

W MIESIĄCU GRUDNIU:

20 grudnia odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe z udziałem rodziców. Serdecznie dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i poświęcony czas!

14 grudnia dwie grupy przedszkolne 4 latki - Biedronki oraz 5-latki Pszczółki. Udały się do pobliskiej skrzynki pocztowej w celu wysłania życzeń świątecznych.

10 grudnia odiwedził nas teatrzyk Obieżyświat z przedstawieniem ,,Prezentowy zawrót głowy".

Zgodnie z grudniową tradycją  6.12.2018r. do naszego przedszkola przybył Święty Mikołaj.
Na tego Gościa, w ten wyjątkowy grudniowy dzień, czekaliśmy wszyscy, a zwłaszcza dzieci, które już od samego rana nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku jego dzwonka. Przedszkolaki powitały go z wielką radością, wyjątkowa atmosfera zagościła w każdej grupie.

W MIESIĄCU LISTOPADZIE:

21.11.2018r. Był to bardzo ważny dzień dla grupy  ,,Biedronek" . Pasowanie na przedszkolaka. Dzieci z uśmiechem na twarzach recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Dyrektor dokonał uroczystego pasowania. Nie zabrakło życzeń i słodkich upominków od zaproszonych gości oraz dyplomów i prezentów dla każdego przedszkolaka. Uwieńczeniem uroczystości był pyszny tort i słodki poczęstunek. z pewnością był to niezapomniany dzień dla dzieci.

 

09.11.2018r. Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości o godzinie 11:11 na sali gimnastycznej, grupy przedszkole wspólnie odśpiewały hymn ,,Mazurek Dąbrowskiego".

W MIESIĄCU PAŹDZIERNIKU:

22. 10.2018r. przybyły do nas starsze klasy z ZKiW w Klukowej Hucie z apelem z okazji Dnia Papieskiego.

15.10.2018r. Grupy przedszkole ,,Biedronek" i ,,Pszczółek", udały się na wycieczkę autokarową do kina w Kościerzynie na spektakl pt. ,,Brzechwolandia".

 

01.10.2018 r. odwiedził nas teatrzyk Obieżyświat ze spektaklem pt. ,,Z lotu ptaka o Polakach".

 

W MIESIĄCU WRZEŚNIU:

20 września to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków - Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Tego dnia dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy na sali gimnastycznej. Uczestniczyły w zabawach z balonami  i tańcach. 

 

19.09.2018r. grypa ,,Biedronek" - 4-5 latki i grupa ,,Pszczółek" - 5 latki udały się na pieszą wycieczkę do pizzerii ,,Symfonia smaków" mieszczącej się w  Klukowej Hucie. Dzieci z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy kucharzy. Odbyła się degustacja piizy i frytek, wszystko dzieciom bardzo samkowało. Na deser przedszkolaki zostały poczęstowane lodami i popcornem. Wszystkie dzieci wróciły do przedszkola z dobrym humorem! ;)

 

Dnia 18.09.2018r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z Panami polcjantami z Komisariatu Policji w Stężycy. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły panu policjantowi podziękowanie.

 

 

ROK PRZEDSZKOLNY 2017/2018

 

W MIESIĄCU CZERWCU:

 

Rok przedszkolny został uroczyście zakończony - my jednak nadal będziemy spotykali się w naszym przedszkolu, aby radośnie spędzać te wakacyjne dni na wspólnych zabawach i spacerach do 12 lipca 2018r.

 

Dnia 22.02.2018r. odbyło się uroczyste zakończenie roku przedszkolnego. Dziesięć miesięcy wspólnych zabaw i zajęć, podróży po porach roku i żywiołach szybko minęło, aż nadszedł czas wakacji i pożegnań.  Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody.  Życzymy bezpiecznych i radosnych wakacji.!

 

 

Uroczyste zakończenie roku przedszkonego odbędzie się dnia 22.06.2018r. o godz 11:00.

 

Dnia 20.06.2018r. odbędzie się wycieczka do zoo egzotycznego w Tuchlinie. Dzieci tego dnia przychodzą na 7:30, ponieważ będzie śniadanie.

8:10 - wyjazd z przedszkola, dzieci nic ze sobą nie zabierają(każdy otrzyma 2 soczki, kiełbaskę z ogniska, bułki)

Koszt 30 zł w tym: 21 zł to bilet wstępu na który składa się:

- zwiedzanie zoo

- kino

- ognisko z pieczeniem kiełbasek i bułeczka

- zabawy na placu zabaw

9 zł to koszt autokaru.

W ramach obiadu dzieci otrzymują dwa soczki i loda z kuchni.

 

 

 

 

 

Dnia 20 czercwa 2018 roku (środa), 

odbędzie się wycieczka do zoo egzotycznego. 

Koszt: 30 zł,, Biedronki'',,  Motylki"

            24 zł,, Pszczółki' ' ponieważ 150 zl 

               otrzymali od RR na pasowanie.

 

W MIESIĄCU MAJU:

  Dnia 29.05.2018r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji ,,DNIA MAMY".  Dzieci zaprosiły wszystkie mamy. Przedszkolaki zaprezentowały część artystyczną, na którą składały się wiersze i piosenki. Wręczyły też mamusiom drobne upominki. Po występach wszyscy zasiedli do słodkiego poczęstunku.    Jeszcze raz składamy serdeczne życzenia wszystkim Mamom.

Poniżej znajduje się plik z przedstawioną prezentacją z okazji Dnia Mamy. Zachęcamy do obejrzenia!

DZIEN_MAMY.pptx

 

 Dnia 24.05.2018r.  nasze przedszkole ponownie odwiedzili aktorzy z Teatru Obieżyświat z bajką pt. ,,Czarek w świecie bajek".

 

16 maja 2018r. dwie grupy przedszkolne ,, Biedronki" i ,,Pszczółki" udały się na  wycieczkę do Państwa Gojtowskich gdzie było ognisko. Maluchy miały do pokonania dużo dłuższą trasę niż podczas codziennych przedszkolnych spacerów. W oczekiwaniu na pyszne pieczone kiełbaski, dzieci z wielkim zaangażowaniem  bawiły się w piaskownicy, huśtały na huśtawce,  skakały na trampolinie. Najwięcej radości sprawiły maluchom zabawy z chustą animacyjną. Po wesołej zabawie na świeżym powietrzu każdemu przedszkolakowi dopisywał apetyt. Dodatkowko czekała na nich słodka niespodzianka gofry i panna cotta.

W MIESIĄCU KWIETNIU:

Dnia 11.04.2018r. przedszkolaki brały udział w warsztatach z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w wykonaniu kolegów z gimnazjum.

W MIESIĄCU LUTYM:

W dniu 27.02.2018r. odwiedził nas teatr Obieżyświat z bajką pt,,Przygody chudego patyczka".

 

W dniu 13.02.2018r. w naszym przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Tego dnia już od rana w Przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęć indywidualnych. Następnie wszyscy uczestnicy balu przeszli na salę gimnastyczną. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Po kilku chwilach wypoczynku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka, Kaczuch. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom.

 

 

Rekrutacja do przedszkola i klasy '' 0'' 2018/2019:

 

 

 

 

 

W DNIACH OD 26 LUTEGO 2018 DO DNIA 9 MARCA 2018 DO GODZINY 1500 ODBĘDZIE SIĘ NABÓR DO PRZEDSZKOLA ORAZ DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO (KLASA „O”) NA ROK SZKOLNY 2018/2019. CHĘTNYCH ZAPRASZAMY DO ODBIERANIA WNIOSKÓW O PRZYJĘCIE DZIECKA DO PRZEDSZKOLA ORAZ DO ODDZIAŁU„ZEROWEGO”, KTÓRE ZNAJDOWAĆ SIĘ BĘDĄ W PRZEDSZKOLU, SEKRETARIACIE SZKOŁY I NA STRONIE  INTERNETOWEJ W ZAKŁADCE WNIOSKI I DEKLARACJE.

 

 

 

 

Prosimy dzieci rodziców już uczeszczających do danego przedszkola w pierwszej kolejności składają na kolejny rok szkolny- deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w tym przedszkolu w terminie od dnia 12 lutego 2018r. do 16 lutego 2018r. do godz. 15:00.

 

 

W MIESIĄCU STYCZNIU:

Dnia 22.01.2018r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na uroczystości przybyli, bardzo licznie, dziadkowie przedszkolaków. Przedszkolaki bardzo wdzięcznie i szczerze wyraziły swoje przywiązanie i szacunek kochanym Babciom i Dziadkom prezentując program artystyczny. Swoim najbliższym dzieci  wręczyły niespodzianki przygotowane w przedszkolu wspólnie ze swoimi paniami. Uroczystość zakończono wspólną gościną przy stole zastawionym domowym ciastem przygotowanym przez rodziców. Był to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale także dla zaproszonych gości, dzień pełen wzruszeń, uśmiechów, radości.

 

Dnia 03.01.2018r.  odwiedził nas Ksiądz proboszcz z wizytą duszpasterską. Podczas spotkania  modlił się z dziećmi i udzielił im błogosławieństwa. Wizyta księdza Proboszcza  to dobra okazja do krótkiej rozmowy, modlitwy za dzieci, rodziców, siostry, pracowników przedszkola.

 

 

W MIESIĄCU GRUDNIU:

 

Dnia 21.12.2017r. przedszkolaki z grupy 4 - latków ,,Pszczółek" przedstawiły wyjątkowe jasełka. Jasełka niezwykłe już przez sam fakt, iż aktorami stali się rodzice. Zobaczyliśmy wyjątkową interpretację biblijnej opowieści narodzeniu Jezusa Chrystusa oraz wizycie Trzech Króli w stajence. Przedstawienie przypadło do gustu widowni, która nagrodziła występ gromkimi brawami. 

Nadszedł długo wyczekwiany dzień przez przedszkolaków. Mimo, że tegoroczna aura zasiała w serduszkach naszych przedszkolaków niepokój : czy uda się Świętemu Mikołajaowi dotrzeć do naszego przedszkola? Ale na szczęście brak białego puchu nie zmylił Mikołaja. Pojawił się u nas wraz z workiem pełnym prezentów. Dzieci powiedziały piękne, wiersze i zaśpiewały piosenki.  A kiedy pożeganliśmy Mikołaja na twarzach dzieci jeszcze przez długo gościł uśmiech i szczęście. Szkoda tylko, że ten wyjątkowy Gość odiwedza nas tylko raz w roku...

W MIESIĄCU LISTOPADZIE:

„Pasowanie na przedszkolaka" to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dla czterolatków - ,,Pszczółek" było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki i śpiewały piosenki otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa.  Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego ołówka" dokonała uroczystego „Aktu pasowania". Nie zabrakło życzeń i słodkich upominków od zaproszonych gości oraz dyplomów i prezentów dla każdego przedszkolaka. Uwieńczeniem uroczystości był pyszny tort i słodki poczęstunek. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycielek.

 

16 listopada w przedszkolu  gościliśmy teatrzyk Fantazja, który przygotował dla nas spektakl pt. „Troskliwe Misie”.Przedstawienie „Troskliwe Misie” rozgrywa się w przepięknej,tęczowej krainie. Mieszkający tam misie posiadają magiczną moc – każdy inną. Główną bohaterką jest Misia Tulisia. Pragnie ona odkryć swą wewnętrzną siłę, dzięki której będzie mogła zrozumieć sens swojego istnienia.”Podczas przedstawienia dzieci miały szereg zadań do wykonania, oglądały efekty świetlne, śpiewały z misiami piosenki, a mottem przewodnim całego spektaklu było niesienie pomocy innym.

Dnia 13.11.2017r. odbył się apel z okazji Dnia Niepdległości przygotowany przez grupę pięciolatków ,,Motylki".

 

  06.11.2017r. odbył się apel z okazji Dnia Wszystkich Świętych. W wykonaniu starszych kolegów ze szkoły.

W naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z policjantem z Komisariatu Policji w Stężycy. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.   Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Na zakończenie wizyty przedszkolaki wręczyły panu policjantowi podziękowanie.

 

W naszym przedszkolu gościliśmy górnika. Bardzo ciekawie opowiadał o pracy pod ziemią, mogliśmy obejrzeć przedmioty które były używane w kopalni i z bliska przyjrzeć się mundurowi górnika. Na koniec dzieci mogły pobawic się węglem. Bardzo dziękujemy za miłą wizytę .

W MIESIĄCU PAŹDZIERNIKU:

 

Nasze przedszkole ponownie odwiedzili aktorzy z Teatru Obieżyświat z bajką pt.
,,Kopciuszek".

 

  Przedszkolaki wybrały się autokarem do szkoły na przedstawienie teatralne w wykonaniu starszych klas pt. ,,Trzy świnki"

 

Do naszego przedszkola zawitał pan fotograf, który wykonał dzieciom niezwykłą sesję fotograficzną. Przedszkolaki będą miały niezwykłą pamiątkę na długie lata...

 

W MIESIĄCU WRZEŚNIU:

Nasze przedszkole odwiedzili aktorzy z Teatru Obieżyświat z bajką pt.
,,O głupim Maciusiu".

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie
    ul.J.Wybickiego 6, 83-322 Stężyca
  • Sekretariat - 058 6843312
    Przedszkole - 507 792 994
    Świetlica - 507 793 086.

Galeria zdjęć