Świetlica/Biblioteka

Witamy na stronie świetlicy!

Świetlica szkolna liczy sobie obecnie 191 dzieci z klas "0",  I - VII SP i  II- III PG. Uczęszczają tutaj wszyscy dowożeni uczniowie, którzy na początku roku szkolnego przedstawili pisemną prośbę rodziców o przyjęcie do świetlicy. Ponadto wśród uczestników są uczniowie spoza Klukowej Huty, których dowożą rodzice, a oczekują na kółka zainteresowań. Zapisani uczniowie przebywają w świetlicy przed lekcjami oraz po ich zakończeniu, aż do chwili odjazdu autobusu.

W ciągu dnia przebywają tu również uczniowie, którzy nie uczestniczą w zajęciach
z języka niemieckiego.

Zajęcia w świetlicy charakteryzują się ogromną różnorodnością, tak jak różnorodny jest wiek uczniów na nie uczęszczających - od klasy „0” Szkoły Podstawowej do klasy III Gimnazjum.  Każdy znajdzie tu odpowiednią formę zajęć, zgodną z indywidualnymi zainteresowaniami. Uczniowie mogą liczyć na pomoc w nauce i podczas odrabiania zadań domowych. W świetlicy odbywają się zajęcia plastyczne, plastyczno- techniczne, a także wszelkiego rodzaju gry i zabawy. Uczniowie zaznajamiają się z  niektórymi technikami relaksacji, a zajęcia integrujące pozwalają im na lepsze poznanie siebie samych i kolegów. Ponadto uczestnicy świetlicy wdrażani są we wszelką działalność na rzecz szkoły- najmłodsi co jakiś czas biorą udział w akcji „naprawiania” poniszczonych książek z Naszej biblioteki, a starsi uczniowie zajmują się dekoracją jednej ze szkolnych gazetek.

• Zespół Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie
    ul.J.Wybickiego 6, 83-322 Stężyca