“Christmas Through My Eyes”
Wyniki:
Kategoria klas V-VI:
1 miejsce: Aleksandra Leoniuk, kl. 6 - Zespół Kształcenia i Wychowania w Kamienicy
Szlacheckiej
2 miejsce: Maria Serkowska, kl. 6 - Zespół Kształcenia i Wychowania w Stężycy
3 miejsce: Krzysztof Jahn, kl. 5 - Zespół Kształcenia i Wychowania w Szymbarku
oraz
3 miejsce: Oliwia Makurat, kl. 5 - Zespół Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie
4 miejsce: Dominika Węsierska, kl. 6 - Zespół Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie
5 miejsce: Julian Zarach, kl. 5 - Zespół Kształcenia i Wychowania w Stężycy
Kategoria klas VII-VIII:
1 miejsce: Karol Kuśmierski, kl. 8 - Zespół Kształcenia i Wychowania w Stężycy
2 miejsce: Oliwia Kusmierska, kl. 7 - Zespół Kształcenia i Wychowania w Stężycy
3 miejsce:
Życzymy zdrowych i wesołych świąt! Statuetki i dyplomy zostaną rozdane w nowym roku po
świętach. Będziemy informować o szczegółach. Gratulacje dla wszystkich uczestników za ich
ciężką pracę i kreatywność!
Magdalena Garska
Damian Żołądek
Martyna Tesmer
Dla szkoły podstawowej: 22.12.2023 oraz 02.01.2024
Dla przedszkola i oddziałów przedszkolnych: 22.12.2023
Bardzo prosimy zapoznać się z zmianami.
W Auli Gminnej Biblioteki w Stężycy odbył się gminny etap konkursu „Méster Bëlnégò Czëtaniô”. Nasza uczennica Zofia Dułak z kl. VII zdobyła III miejsc. Świetnie zaprezentowała swoje umiejętności czytelnicze w języku kaszubskim. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Miłośnicy z klasy II b, za pośrednictwem nagłośnienia z projektu Laboratoria Przyszłości, udali się w podróż na Polanę Cudów, gdzie dowiedzieli się, że warto pomagać innym, że dobro zawsze powraca. Dwugodzinne zajęcia biblioteczne oparte były na słuchowisku bajkowym, które stało się inspiracją do wykonania zadań tematycznych oraz przepięknych ilustracji wysłuchanego utworu. Spotkanie miało na celu promowanie czytelnictwa książek o współpracy i dawaniu siebie innym.
Rada Rodziców zaprasza na KIERMASZ OZDÓB BOŻONARODZENIOWYCH, który odbędzie się 23 listopada w godz. od 17.00-19.00 (podczas wywiadówki).Zapraszamy!😍
Drodzy Rodzice!
W dniu 23 listopada 2023r. (czwartek) w godzinach od 17.00- 19.00 odbędzie się spotkanie wychowawców z rodzicami (wywiadówka).
Podczas zebrania rodzice będą mogli zakupić świąteczne ozdoby na specjalnym KIERMASZU OZDÓB BOŻONARODZENIOWYCH, na który serdecznie zaprasza RADA RODZICÓW, a prace zostały wykonane przez naszych wychowanków wspólnie z członkami ich rodzin.
Na wywiadówce zostaną omówione dotychczasowe postępy edukacyjne uczniów.
Wykaz sal, w których będą poszczególni wychowawcy zostanie wywieszony na holu na parterze.
Dyrektor ZKiW w Klukowej Hucie
Grzegorz Przepiórski
Uczennica kl. VII Zuzanna Formela miała okazję zaprezentować swoje zdolności wokalne w Baninie. Pięknie zaprezentowała się podczas konkurs. Uslyszala tez wiele ciepłych slów o swoich muzycznych zdolnościach. Podczas eliminacji Jurorzy mieli bardzo trudne zadanie, ponieważ wykonawcy utworów patriotycznych prezentowali bardzo wysoki poziom. Jesteśmy dumni, że nasza uczennica pod kierunkiem p. Katarzyny Cybuli chętnie przygotowała się do konkursu, podejmując trud występowania na scenie i prezentowania swoich talentów wśrod wielu zdolnych uczestników i licznej publiczności . Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
W niezwykłą podróż Lokomotywą J. Tuwima udali się uczniowie klas pierwszych. Warunkiem uczestnictwa w literackiej przejażdżce było okazanie ważnego biletu kontrolerowi ruchu. Wszyscy miłośnicy podróży dotarli na stację Biblioteka, gdzie odbyły się ciekawe zajęcia promujące czytanie wierszy J. Tuwima. Praca zespołowa i w grupach, dotycząca treści utworu, dała wiele satysfakcji podróżującym.Splendoru całemu wydarzeniu nadała oprawa muzyczna z wykorzystaniem nagłośnienia z projektu Laboratoria Przyszłości. Kontrolerzy ruchu przewidują kolejne podróże. Pozdrawiam, Janka
w dniu 30.11.2023 w naszejszkole odbędzie się sesja zdjęciowa dla uczniów.
"Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości."
Józef Piłsudski
10 listopada, w przeddzień uroczystości Narodowego Święta Niepodległości, uczniowie klasy 4a uczcili swoim występem artystycznym Ojczyznę w 105 rocznicę odzyskania niepodległości, po 123 latach niewoli.
Data 11 listopada to symbol walki o wolność, symbol wiary, miłości i zwycięstwa, dlatego warto uczcić ten dzień głęboką refleksją nad historią i współczesnością naszego kraju.
Dzieje naszej Ojczyzny to nie tylko dni szczęśliwe i spokojne. Chcąc przybliżyć nadejście wolności, Polacy wzniecali powstania narodowe, przelewali krew, cierpieli na zesłaniu i w więzieniach zaborców. Jednakże nasi pradziadowie mieli Ojczyznę w sercu. To oni wierzyli, że naród przetrwa, jeżeli nauczy swoje dzieci jak być Polakami.
Cenę wolności obrazują rozsiane krzyże po ziemi polskiej.
Jan Paweł II powiedział:
"Ziemio Polska, Ziemio trudna i doświadczona. Ziemio moja. Bądź pozdrowiona!"
W środę 25 października 2023r. w naszej szkole odbyła się bardzo ważna uroczystość- Pasowanie na Ucznia. Do tej ważnej uroczystości dzieci klas pierwszych przygotowywały się już od początku roku szkolnego pod okiem swoich wychowawczyń: Pani Danuty Janca oraz Pani Hanny Lica. Dzielnie i bez wytchnienia uczyły się wierszy, piosenek oraz choreografii tanecznych. Tego dnia panowała świąteczna atmosfera. Dzieci były ubrane w jednakowe stroje, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.
Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny. Wzorowo zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar Szkoły oraz Pasowanie na Uczniów, którego dokonał Dyrektor Szkoły Pan Grzegorz Przepiórski. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona Uczniów Zespołu Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów przez Panią Wicedyrektor szkoły Bernadetę Kucyk. Ciepłe i miłe słowa skierowali do pierwszoklasistów obecni na uroczystości: Pani Urszula Ziomkowska- Naczelnik Wydziału Usług Wspólnych reprezentująca Wójta Gminy Stężyca oraz ksiądz Parafii Rzymskokatolickiej pw. NMP Matki Miłosierdzia w Klukowej Hucie- Dariusz Knut. Pochwalili umiejętności najmłodszych uczniów, życzyli Im samych miłych chwil w szkole i wręczyli dzieciom upominki.
Po uroczystym apelu Uczniowie klas I wraz z Wychowawczyniami i Rodzicami udali się na poczęstunek. Te ważne chwile związane ze szkołą utkwią im na długo w pamięci. Na pewno Uczniowie będą starali się „swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość Rodzicom i Nauczycielom”.
Zapraszamy do obejrzenia fragmentu uroczystości:
Uroczystość Pasowania na Ucznia
Opracowała- Hanna Lica.
Drodzy Uczniowie!
Choć kalendarz dopiero wskazuje początek listopada, my już rozpoczynamy przedświąteczną
atmosferę! Wiemy, że do Bożego Narodzenia jeszcze kawałek czasu, ale chcemy dać Wam
możliwość przygotowania się do tych magicznych dni z dużym wyprzedzeniem. W związku z
tym, ogłaszamy start naszego konkursu świątecznego!
Mamy zaszczyt zaprosić Was do udziału w konkursie językowo-multimedialnym, w którym
będziecie mieli okazję wyrazić swoje wrażenia na temat Bożego Narodzenia, wykorzystując
Wasze umiejętności językowe oraz talent multimedialny. Podejmijcie wyzwanie i pokażcie,
jak widzicie magię świąt!
Czego oczekujemy?
Waszej kreatywności i językowej sprawności w kreowaniu świątecznego ducha.
Prac, które łączą grafikę i tekst, wykonane w języku angielskim.
Wykorzystania narzędzi cyfrowych do stworzenia oryginalnych projektów.
Kto może wziąć udział? Konkurs jest przeznaczony dla uczniów klas V-VII.
Co można wygrać? Czekają na Was atrakcyjne statuetki i dyplomy!
Termin zgłaszania prac? Do 8 grudnia.
Więcej informacji udziela nauczyciel M. Garska.
Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji! Czekamy na Wasze wspaniałe prace i życzymy
powodzenia!
Dnia 30 października mieliśmy zaszczyt uczcić pamięć naszych bliskich zmarłych podczas uroczystego apelu z okazji Wszystkich Świętych. W tym wyjątkowym dniu, nasza społeczność szkolna zgromadziła się, aby wspólnie przemyśleć ważność pamięci i refleksji.
Tematem przewodnim uroczystości było hasło "Wszystko ma swój czas". To przesłanie było dla nas wszystkich przypomnieniem o nieuchronności życia i jego cykliczności, a także o potrzebie szacunku dla tych, którzy odeszli przed nami.
W programie apelu wzięły udział klasy IV b i VI b, które przygotowały wyjątkowe wystąpienia, pełne zadumy i refleksji. Uczniowie zaprezentowali piękne recytacje, śpiew i muzykę, które wszystkie razem tworzyły atmosferę pełną szacunku i pamięci
.
Mieliśmy także zaszczyt gościć w naszej szkole ks. Dariusza Knuta. Jego obecność wzbogaciła nasze wspólne świętowanie i pomogła nam lepiej zrozumieć sens i znaczenie tego wyjątkowego dnia.
W trakcie apelu nie zapomnieliśmy także o naszych bohaterach narodowych, żołnierzach, którzy oddali swoje życie za naszą ojczyznę, a których groby pozostają nieznane. Wśród prezentowanych wystąpień pojawiły się słowa takie jak "nieznany", "ojczyzna" i "chwała", które miały na celu uczczenie pamięci tych, którzy poświęcili się dla wolności i bezpieczeństwa naszego kraju.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego apelu, a szczególnie uczniom i nauczycielom klas IV b i VI b za ich zaangażowanie i pracę. Dziękujemy także ks. Dariuszowi Knutowi za obecność i wsparcie.
XXIII Dzień Papieski w naszej szkole. Obejrzeliśmy pracę, w których uczniowie przedstawili obrazy z osobą Jana Pawła II Poznaliśmy niezwykle bogatą twórczość Jana Pawła II i zjedliśmy kremówkę papieską.
W tym wyjątkowym dniu chcieliśmy nie tylko wspominać, ale także celebrować. Dlatego serdecznie zapraszaliśmy wszystkich do skosztowania kremówek w specjalnej cenie 4 zł.Ten słodki wyrób kojarzony jest nierozerwalnie z Papieżem Polakiem, który z wielkim humorem wspominał swoje zakonne lata i miłość do tego deseru.
Na holu szkolnym zorganizowana została także wystawa, przygotowana z wielkim zaangażowaniem przez naszych uczniów. Prezentowane prace oddawały obraz Papieża jako naszego Rodaka, duchowego przewodnika i przyjaciela każdego człowieka.
Chcieliśmy w ten sposób uczcić pamięć Świętego Jana Pawła II, przypominając sobie o jego nauczaniu i wartościach, które są dla nas wszystkich tak ważne. Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie spędzić ten dzień, dzieląc się wspomnieniami i uczestnicząc w wydarzeniach upamiętniających naszego wielkiego rodaka.
Chociaż od obchodów Dnia Edukacji Narodowej, które miały miejsce w naszej szkole,
minęły już ponad dwa tygodnie, nadal wracamy myślami do tych niezapomnianych chwil pełnych wzruszeń, uznania i artystycznych występów.
Uczniowie klasy Vb pod kierunkiem pana Damiana Żołądka przygotowali uroczystość, która na długo pozostanie w naszej pamięci. Ich występ, pełen humoru i zaangażowania, pozwolił nam spojrzeć na szkolne realia z dystansem i uśmiechem na twarzy.
Ważnym elementem obchodów był także wkład uczniów klasy Ib, którzy postanowili wyrazić swoją wdzięczność wobec wszystkich pracujących w szkole osób. Ich serdeczne życzenia i skromne upominki sprawiły, że atmosfera tego dnia była jeszcze bardziej uroczysta i wyjątkowa.
Nie można zapomnieć o zespole tanecznym pod kierownictwem pani Hanny Lica, który swoim energetycznym i pełnym pasji występem dostarczył wszystkim obecnym dużo radości i pozytywnej energii.
Dzień Edukacji Narodowej był także okazją do gościny księdza Dariusza Knuta, którego ciepłe słowa i obecność były dla nas ogromnym wsparciem i dodatkowym uhonorowaniem trudu wkładanego w edukację i wychowanie młodego pokolenia.
Rada Rodziców również postanowiła wyrazić swoją wdzięczność i uznanie dla dyrekcji
szkoły, obdarowując ją słodkościami. Ten gest był pięknym wyrazem szacunku i docenienia pracy wszystkich pracowników szkoły.
Podsumowując, wszystkie te elementy razem sprawiły, że Dzień Edukacji Narodowej w
naszej szkole był pełen uznania, radości i artystycznych wrażeń, a obecność księdza Dariusza oraz upominek od Rady Rodziców dodatkowo podkreśliły wyjątkowy charakter tego święta.
Cała społeczność szkolna poczuła się tego dnia wyjątkowo doceniona, a uroczystość na długo zostanie w naszej pamięci jako moment pełen pozytywnej energii i wzajemnego szacunku.
~ Magdalena Garska, Damian Żołądek
"Kaszuby na fali" Uczniowie uczęszczający na zajęcia języka kaszubskiego wzięli udział w wycieczce do Gdyńskiego Akwarium. Mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach "Kaszëbë na walë" prowadzonych w j. kaszubskim. Poznali zróżnicowaną florę i faunę morską Zwiedzili również sale pokazujące zwierzęta w specjalnie zaaranżowanych zbiornikach - skąd pochodzą i jaka jest ich natura. Lekcja w oceanarium pozwoliła wzbogacić wiedzę przyrodniczą oraz zasób słownictwa kaszubskiego.
Dnia 18.10.2023 odbył się Gminny Turniej w piłkę nożną klas 1-2 oraz 3-4. Serdecznie dziękujemy za super zabawę i miłą kulturalną rywalizację.
Dnia 18.10.2023 roku uczniowie klasy 4a i 4b z wychowawcami pojechali do Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, które mieści się w dworku szlacheckim, należącym w XVIII wieku do rodziny Wybickich. Tam też urodził się Józef Wybicki, twórca tekstu Mazurka Dąbrowskiego. Uczniowie mieli okazję poznać wiele faktów z jego życia oraz historię powstania naszego hymnu. Czwartoklasistów zaciekawiły eksponaty np. chłopców szczególnie broń, a dziewczynki wyposażenie dworu czy biżuteria. Ciekawe okazały się pozytywki z Mazurkiem Dąbrowskiego. Dziękujemy za tę żywą lekcję historii i patriotyzmu.