• FINALISTA KONKURSU MATEMATYCZNEGO

    FINALISTA KONKURSU MATEMATYCZNEGO

    2 marca 2017r. w Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku odbył się ostatni etap kuratoryjnego konkursu z matematyki dla uczniów gimnazjum. Uczeń naszej placówki - Maciej Stenka z klasy III PG, został finalistą tego konkursu. Gratulujemy serdecznie!
     

  • PIJEMY WODĘ!

    PIJEMY WODĘ!

    Pod koniec lutego w szkole zamontowano fontanny wody pitnej. Jedną z nich zasponsorowała Rada Rodziców. Poidełka stanowią nieograniczony i bezpłatny dostęp do zdrowej wody dla dzieci. Takie rozwiązanie jest korzystne zarówno ze względów zdrowotnych - dzieci będą piły mniej słodzonych napoi, jak od strony ekologicznej  - mniej plastikowych butelek i kubeczków, czyli mniej śmieci. Zakup źródełek z pitną wodą to duży krok ku nowoczesnej szkole promującej zdrowe nawyki.

  • OGŁOSZENIE

    OGŁOSZENIE

    DYREKTOR ZESPOŁU KSZTAŁCENIA I WYCHOWANIA W KLUKOWEJ HUCIE UPRZEJMIE INFORMUJE, ŻE TRWA NABÓR DO PRZEDSZKOLA ”SŁONECZKO” W KLUKOWEJ HUCIE NA ROK PRZEDSZKOLNY 2017/2018. NABÓR TRWA DO 17.03.2017r. ZAPISÓW NALEŻY DOKONYWAĆ W PRZEDSZKOLU „SŁONECZKO”  W KLUKOWEJ HUCIE”.

    Z POWAŻANIEM

           DYREKTOR ZKiW W KLUKOWEJ HUCIE

    /GRZEGORZ PRZEPIÓRSKI/

  • Szkolne eliminacje Konkursu Recytatorskiego Prozy i Poezji Polskiej

    Szkolne eliminacje Konkursu Recytatorskiego Prozy i Poezji Polskiej

    Dnia 21 lutego 2017 roku w bibliotece szkolnej odbyły się eliminacje szkolne XXXIV Edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Prozy i Poezji Polskiej. Komisja w składzie: Janina Reclaw, Katarzyna Kiedrowska - Zagozdon i Krystyna Śliwińska, po wysłuchaniu 42 uczestników wyłoniła najlepszych recytatorów w poszczególnych kategoriach wiekowych.

    Kategoria klas IV – VI SP

    I miejsce – Łukasz Hinc  kl. IV

    II miejsce – Zuzanna Lejkowska kl. V b

    III miejsce – Igor Raba  kl. IV

    III miejsce – Rafał Wica kl. Va

    III miejsce – Marcelina Dułak kl. V a

    Kategoria klas I – III PG

    I miejsce – Faustyna Gulatowska kl. II

    II miejsce – Weronika Okuniewska   kl. II

    III miejsce – Antoni Walter  kl. I b

    III miejsce – Oliwia Chmurzyńska kl. I b

    Uczniowie zajmujący pierwsze dwie lokaty będą reprezentować naszą szkołę w eliminacjach gminnych, które odbędą się w Stężycy.

  • ŚWIETLICOWY BALIK KARNAWAŁOWY

    ŚWIETLICOWY BALIK KARNAWAŁOWY

    We wtorek 21 lutego podczas zajęć świetlicowych na piątej godzinie lekcyjnej uczniowie klas drugich wzięli udział w balu karnawałowym. Na ten dzień drugoklasiści przygotowowywali się już od tygodnia, wykonując na zajęciach plastycznych w świetlicy kolorowe maski oraz elementy dekoracji sali. Na balu znaczna część dzieci wystąpiła w pomysłowych i efektownych przebraniach, a ich starania zostały nagrodzone małą niespodzianką. W trakcie wspólnej zabawy muzyce towarzyszyły: taniec, śmiech i konkursy z nagrodami. Balik przygotowały panie: Patrycja Kąkol, Danuta Czaja i Ilona Chmurzyńska.

    Tekst: p. Ilona Chmurzyńska

  • WYWIAD Z DYREKTOREM SZKOŁY

    WYWIAD Z DYREKTOREM SZKOŁY

    Jednym z zadań wynikających z projektu Rok z Patronem było przygotowanie przez każdą klasę strony do wydania specjalnej gazetki szkolnej poświęconej A. Majkowskiemu. Czwartoklasiści przygotowali kilka projektów, jednym z nich jest wywiad z dyrektorem Zespołu Kształcenia i Wychowania.

    Dziennikarze: Nikodem Gulatowski, Igor Raba

    Dzień dobry. Czy udzieli nam Pan wywiadu na temat wyboru Patrona naszej szkoły i działań z tym związanych?

    Dzień dobry. Cieszę się bardzo, że mogę udzielić wywiadu.

    Ten rok szkolny przebiega pod hasłem „Rok z Patronem”. Mija bowiem dziesiąta rocznica nadania imienia Aleksandra Majkowskiego naszej szkole. Jak Pan wspomina tamten czas?

    Był to gorący okres. Było to wyzwanie dla dyrektora i nauczycieli. Trudno było z wyborem patrona, mieliśmy kilka propozycji, ale ostatecznie został nim Aleksander Majkowski.

    Czy przez ten okres /10 lat/ szkoła rozwijała się w kierunku kaszubszczyzny, bo wiemy przecież, że Aleksander Majkowski był propagatorem kultury tego regionu? Co się zmieniło?

    W naszej szkole zmieniło się wiele rzeczy. Wprowadzono dodatkowy przedmiot – język kaszubski. Mogą na niego uczęszczać wszyscy chętni uczniowie. Dzięki temu mamy więcej pieniędzy, które możemy wykorzystać na sfinansowanie wycieczek, wyjazdów czy też warsztatów regionalnych. Nasi wychowankowie zdobywają wiedzę o regionie, poznają obyczaje, doskonalą język kaszubski. To wszystko kształtuje ich tożsamość i wzmacnia więzi z regionem.

    Czy Pana zdaniem wybór Aleksandra Majkowskiego na patrona naszej szkoły był trafny? Jak doszło do takiego wyboru?

    Wybór jest jak najbardziej trafny, uznano że Aleksander Majkowski jest związany z naszym regionem. Był prawdziwym Kaszubą, który dbał o kulturę i język regionu.

    Czy przewiduje Pan w przyszłości jakieś działania, projekty związane z naszym Patronem?

    Tak, oczywiście będziemy dalej propagować kulturę naszego regionu. Będą organizowane wycieczki, warsztaty czy spotkania z twórcami. Dogłębniej nie zastanawiałem się jeszcze na tym, ale na pewno będziemy się starać, by zaciekawić uczniów tematyką kaszubską.

    Dziękujemy za rozmowę. Było nam bardzo miło. Życzymy dalszych sukcesów w pracy.

    Tekst: p. Janina Reclaw

     

     

  • WYCIECZKA KLASY IV

    WYCIECZKA KLASY IV

    Czwartoklasiści 21 lutego udali się na warsztaty artystyczne do Chmielna. Trzygodzinne zajęcia przyniosły im dużo radości i zabawy, ale przede wszystkim wzmocnienie relacji koleżeńskich podczas pracy w grupach. Wycieczkę zaliczamy do bardzo udanych. Dziękujemy za opiekę p. K. Śliwińskiej i p. K. Woelke. Planujemy już kolejny wyjazd.
    Tekst: Wychowawca kl.IV

  • KONKURS ORTOGRAFICZNY

    KONKURS ORTOGRAFICZNY

    Dnia 13.02.17 r. w naszej szkole odbył się II etap SZKOLNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO „ MISTRZ ORTOGRAFII” dla klas II - III SP. W konkursie wzięło udział 17 uczniów z klas II i III. Uczniowie w tym etapie rozwiązywali test ortograficzny zawierający różnego rodzaju rebusy, krzyżówki, łamigłówki ortograficzne, które sprawdzały ich poziom wiedzy z polskiej gramatyki. Test zawierał proste zadania ortograficzne oraz trudne reguły gramatyczne. Zwycięzcą tego konkursu w tym roku szkolnym okazała się uczennica klasy III b -  Michalina Stenka. Łącznie w obu etapach konkursu wzięło udział  28 uczniów.

    Tekst na podstawie relacji p. Karoliny Rekowskiej

  • KONKURS Z FIZYKI

    KONKURS Z FIZYKI

    W środę 8 lutego pięcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w etapie rejonowym kuratoryjnego konkursu z fizyki. Spotkanie odbyło się w Gimnazjum nr 20 im Hanzy w Gdańsku. Troje gimnazjalistów: Robert Piwowarski, Daniel Wolski i Maciej Wiśniewski zakwalifikowało się do finału, który odbędzie się 8 marca w Zespole Szkół Katolickich w Gdyni. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia.

  • Finaliści Konkursu Matematycznego

    Finaliści Konkursu Matematycznego

    W poniedziałek 6 lutego 2017 roku odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. Nasi uczniowie: Mikołaj Sadowski z klasy VIa oraz Konrad Wiśniewski z klasy Vb uzyskali tytuły FINALISTÓW WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU Z MATEMATYKI SZKOŁA PODSTAWOWA - ROK SZKOLNY 2016/2017. Serdecznie gratulujemy!!

  • KARNAWAŁ W PRZEDSZKOLU

    KARNAWAŁ W PRZEDSZKOLU

    Dnia 8 lutego w przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Tym razem wodzirejem podczas całego spotkania była animatorka - Pani Magda. Dzieci miały 2 godziny intensywnej  zabawy poprzez różne tańce z pokazywaniem, konkursy i zabawy z chustą animacyjną. To była bardzo udana zabawa karnawałowa.

    Tekst na podstawie relacji: Pani Anny Woźniak

  • OGŁASZAMY KONKURS!!

    OGŁASZAMY KONKURS!!

    Temat: Zaprojektuj własny strój kaszubski - technika pracy dowolna. Efekty twórcze będą oceniane w kategoriach klas IV - VI SP i I - III PG. Projekty oddajemy Pani Krystynie Śliwińskiej do 28 lutego 2017 roku.

  • WIECZÓR FILMOWY

    WIECZÓR FILMOWY

    Samorząd Uczniowski zaprasza klasy podstawowe i gimnazjalne na "wieczór filmowy", który odbędzie się dnia 17 lutego br. w godzinach od 17.00 do 20.30

    UWAGA!!! WYMAGANA PISEMNA ZGODA RODZICÓW!!!

    PROSZĘ O DOSTARCZENIE ZGODY DO DNIA 14.02.2017 ROKU DO P. ANIELI RABA

  • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

    DZIEŃ BABCI I DZIADKA

    2 lutego w czwartek o godzinie 10.00 na zaproszenie dzieci przybyli mili goście: babcie i dziadkowie, ks proboszcz Dariusz Knut i przedstawicielka rady Rodziców - Lidia Wiedemann. W części artystycznej dzieci składały życzenia, śpiewały piosenki oraz zaprezentowały 2 krótkie skecze pt. " Z życia babci i dziadka". Po występach przy dźwiękach famfarów na salę wjechały torty. W trakcie słodkiego poczęstunku dzieci wręczały laurki i prezenty swoim babciom i dziadkom.

    Tekst: p. Anna Woźniak

  • ROK Z PATRONEM - STYCZEŃ

    ROK Z PATRONEM - STYCZEŃ

    W styczniu poznawaliśmy ŻËCÉ I PRZIGODÉ REMUSA w oryginale. W bibliotece odbywały się spotkania, na których nauczyciele i uczniowie czytali wybrane fragmenty tekstu.Po lekturze odbywały się też rozmowy na temat treści utworu.

    "Ludu mój pomorski, niemy, wykuwany, 
    Jak pomnik przeddziejowy z skandynawskich głazów 
    Piorunami dziejowej burzy poorany 
    Ty jesteś moich marzeń uroczystą wiosną, 
    A mojej troski nieprzespaną nocą, 
    Tyś jest zwątpieniem moim - mojej wiary mocą!
    "
    - Aleksander Majkowski

    Tekst: p. Joanna Chmurzyńska - Wolska

  • OGŁOSZENIE! KONKURS!

    OGŁOSZENIE! KONKURS!

    SZKOLNY KONKURS ORTOGRAFICZNY „MISTRZ ORTOGRAFII” DLA KLAS II-III SP

    Dnia 06.02.17 r. (poniedziałek) o godz. 8.55 - 9.50 w sali 306 odbędą się eliminacje do szkolnego konkursu ortograficznego (dyktando)

    Warunki uczestnictwa w konkursie:

    • Każda klasa typuje maksymalnie po  6 uczniów do wzięcia udziału w eliminacjach - lista uczniów zgłoszonych do konkursu powinna być przekazana do pani Karoliny Rekowskiej do 03.02..17 r. (piątek);
    • Do kolejnego etapu przechodzi 15 osób (z wszystkich klas łącznie) z najlepszymi wynikami;
    • II etap konkursu odbędzie się 13.02.17 r. (poniedziałek) o godz.8.55 - 9.40 w sali 306;
    • Rozdanie nagród odbędzie się na najbliższym apelu szkolnym;

     

    Forma zadań w II etapie konkursu to:

    • rozsypanka literowa, sylabowa, wyrazowa;
    • zadania  porządkujące wyrazy wg określonych kryteriów;
    • zagadki, krzyżówki, wyrazy zawierające luki;
    • wymagana jest również umiejętność uzasadniania pisowni wyrazów.

     

    Zakres materiału obejmujący II etap konkursu  ortograficznego to:

    • pisownia wyrazów z ó, rz, u, ż, h, ch wymiennymi;
    • wykorzystanie zmienności form wyrazów pokrewnych dla uzasadnienia pisowni;
    • h, ó, rz, niewymienne;
    • pisownia zakończeń : -ów, -ówka, -ówna, -unek, -uje;
    • pisownia liczebników;
    • wielka litera w pisowni tytułów, nazwach geograficznych, w korespondencji;
    • pisownia najczęściej stosowanych skrótów - pt., itd., ul., nr i skróty matematyczne;
    • pisownia „nie” z przymiotnikiem, czasownikiem i przysłówkiem;
    • pisownia przyimka w zestawieniu z rzeczownikiem;
    • pisownia wyrazów z zanikiem dźwięczności na końcu i w środku wyrazu; 
    • przenoszenie wyrazów;
    • stosowanie znaków interpunkcyjnych na końcu zdania i przy wyliczaniu.

     

    Życzę powodzenia

    Karolina Rekowska

    ( organizator konkursu)

     

     

     

  • Kuratoryjny Konkurs Matematyczny

    Kuratoryjny Konkurs Matematyczny

    W środę 4 stycznia odbył się etap rejonowy kuratoryjnego konkursu matematycznego, do którego z powiatów kościerskiego i kartuskiego zakwalifikowało się czworo uczniów. Wśród nich było dwoje gimnazjalistów z naszej szkoły: Robert Piwowarski i Maciej Stenka. Uczeń Maciej Stenka weźmie udział w finale tego konkursu. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

  • Konkurs Piosenek i Kolęd Wielojęzycznych

    Konkurs Piosenek i Kolęd Wielojęzycznych

    Z przyjemnością informujemy, że uczennice naszej placówki zdobyły III NAGRODĘ w "IV Rejonowym Konkursie Piosenek i Kolęd Wielojęzycznych". Wokalne zmagania między kilkunastoma zespołami szkół odbyły się 10 stycznia 2017 r. w Zespole Kształcenia i Wychowania w Stężycy. Trzyosobowy zespół (Klaudia Dunst, Małgorzata Tomaczkowska, Weronika Woelke) za swój piękny i robiący wrażenie występ otrzymał słodkości, drobne upominki, dyplom i statuetkę.

    Tekst: p. Krystyna Śliwińska

     

  • FERIE ZIMOWE

    FERIE ZIMOWE

    Drodzy Uczniowie...

    Ferie to czas zabaw i odpoczynku. Jednak, aby przebiegały szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili z powrotem do szkoły, trzeba pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Wszelkiego rodzaju zabawy zarówno na świeżym powietrzu, jak i w domach mogą sprawić wiele radości, ale zawsze pamiętajmy, że zabawa udana jest tylko wtedy, kiedy wszyscy kończą ją bez uszczerbku na zdrowiu. Dlatego nakłaniając Was do aktywnego wypoczynku, jednocześnie pragniemy przypomnieć kilka najważniejszych zasad:

    • Ubieraj się stosownie do pogody, aby nadmiernie nie wychłodzić organizmu.
    • Do zabaw na śniegu, jazdy na sankach i nartach wybieraj miejsca oddalone od ruchu ulicznego, torów kolejowych, czy stawów lub jezior. Stoki dobieraj zgodnie do swoich umiejętności. Przed użyciem sprawdź stan techniczny sprzętu, na którym zjeżdzasz.
    • Nie rzucaj w kolegów twardymi śnieżkami z ubitego śniegu. Może to doprowadzić do obrażeń ciała.
    • Korzystaj wyłącznie ze specjalnie przygotowanych lodowisk. Pod żadnym pozorem nie wchodź na lód zamarzniętych stawów czy jezior.
    • Pamiętaj! Zaczepianie sanek do pojazdów mechanicznych jest ogromnie niebezpieczne!
    • Zawsze informuj rodziców, gdzie i z kim będziesz przebywał. Najbezpieczniej jest bawić się pod opieką dorosłych.
    • Używaj elementów odblaskowych na odzieży - zimą widoczność na drodze jest ograniczona.

    ŻYCZYMY WAM FANTASTYCZNYCH FERII !!

  • FERIE ZIMOWE

    FERIE ZIMOWE

    HARMONOGRAM ZAJĘĆ PROWADZONYCH W CZASIE FERII ZIMOWYCH
    W ZESPOLE KSZTAŁCENIA I WYCHOWANIA W KLUKOWEJ HUCIE OD 16.01.2017 DO 27.01.2017

     

    Lp.

    Dzień i godzina zajęć

    Dla których klas przeznaczone są  zajęcia

    Rodzaj zajęć

    Prowadzący zajęcia

     

     

    1.

    16.01.2017

    900-1200

    Klasy IV-VI szkoły podstawowej

     i  I-III gimnazjum

    Warsztaty artystyczne

    Hanna

    Lica

    2.

    17.01.2017

    1900-800

    Klasa VIb szkoły podstawowej i klasa Ib gimnazjum

    Gry i zabawy integracyjne

    Joanna Wirkus-Rybińska

    Anita Gronda-Hinca

    Danuta  Matyjasik

    3.

    18.01.2017

    900-1200

    Klasy II i III szkoły podstawowej

    Warsztaty plastyczne

    Patrycja

    Kąkol

     

    4.

    18.01.2017

    730-1400

    Klasy IV-VI szkoły podstawowej

     i I-III gimnazjum

    Wyjazd do „Radia Kaszebe”(grupy uczęszczające na zajęcia z j. kaszubskiego)

    Krystyna Śliwińska

    5.

    19.01.2017

    800-1200

    Klasy II-III szkoły podstawowej

    Wyjazd do kina Remus

    w Kościerzynie

    Hanna Lica

    Krystyna Śliwińska

    Patrycja Kąkol

    6.

    24.01.2017

    1100-1300

    Klasy I-III gimnazjum

    Warsztaty z fizyki

    Aniela Raba

     

     

    7.

    25.01.2017

    1100-1300

    Klasy I-III gimnazjum

    Warsztaty z fizyki

    Aniela Raba

     

     

strona:

AKTUALNOŚCI

KONTAKT

  • Zespół Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie
    ul.J.Wybickiego 6, 83-322 Stężyca
  • Sekretariat :
    58 6843312

    Przedszkole:
    507 792 994

    Świetlica:
    507 793 086

    Inspektor Ochrony Danych - Kamil Gross
    telefon: 606280243

GALERIA ZDJĘĆ