• Wyprawa do Kotliny Kłodzkiej.

    Wyprawa do Kotliny Kłodzkiej.

    W wycieczce wzięła udział klasa III gimnazjum oraz V klasa podstawówki wraz z nielicznymi uczniami II i I gimnazjum
    i VI klasy podstawówki. Organizacją już od dłuższego czasu zajmowały się Panie Joanna Chmurzyńska-Wolska oraz Aniela Raba, dzięki czemu wszystko przebiegło bezproblemowo. Zbiórka przed wyjazdem odbyła się w środę nad ranem - 3.45. Podczas jazdy Panie opiekunki były zdziwione spokojem, którym wykazali się wszyscy uczniowie. Podczas drogi zaliczyliśmy 2 postoje, po czym dojechaliśmy do pierwszego przystanku - kopalnia węgla w Nowej Rudzie. Jako uczestnicy wycieczki, wyspani, natrafiliśmy na miłego przewodnika. Opowiedział nam wszystko o węglu, od pochodzenia, przez wiek, aż do tego w jaki sposób się go wykorzystuje. Dowiedzieliśmy się także trochę o tradycji górników i o niebezpieczeństwach czyhających na nich podczas pracy. Po ciekawym przedstawieniu,  wybraliśmy się wraz z przewodnikiem do wnętrza kopalni (ostał się jedynie 1 km korytarzy). We wnętrzu spotkaliśmy skarbnika, który otrzymał pseudonim ,,kiciuś", ze względu na charakterystyczne mruczenie, które wydawał, jak był w ciemności. Pod ziemią pokazano nam w praktyce jak wyglądała praca górnika, jakimi posługiwał się narzędziami oraz co najważniejsze, jak wydobywano węgiel. Całość zwieńczył wyjazd kolejką, po czym udaliśmy się na 15 minutową przerwę, by dalej ruszyć w podróż. Drugim, równie ekscytującym, zabytkiem który odwiedziliśmy była twierdza srebrnogórska. Największa twierdza górska w Europie. Wybudowana przez Prusaków i nie zdobyta przez nikogo. Wszyscy z chęcią, zapałem i determinacją wyruszyli pieszo, aby się tam dostać. Głównym elementem, który obejrzeliśmy był ,,Donjon", czyli inaczej serce twierdzy. Było to ostatnie miejsce obrony, samowystarczalne oraz najbardziej zabezpieczone. Pełni nowych doświadczeń wiedzy oraz zmęczeni wędrówką wyruszyliśmy do miejsca, w którym nocowaliśmy. Dotarliśmy tam około godziny 18:30. Wieczorem musieliśmy się dostosować do nowego miejsca, więc poszliśmy na spacer. O godzinie 22:00, gdy noc nastała, znużeni udaliśmy się spać, aby przygotować się na kolejny ekscytujący dzień.
    Dzień drugi. Z samego rana wstaliśmy bez najmniejszych przeszkód. Jako pierwszą odwiedziliśmy Jaskinię radachowską. We wnętrzu czuliśmy coś, czego nigdzie indziej nie mamy szans poczuć. Jaskinia pokazuje jak wielką siłę ma woda oraz systematyczność. W trakcie podróży nauczycielki wraz z uczniami wspaniale się dogadywali. Jednym z takich przejawów był chociażby ,konkurs śpiewu piosenek zespołów takich jak na przykład: Dystans- czerwona jarzębina czy także Starego Dobrego Małżeństwa.
    Drugim celem tego dnia była kopalnia złota w Złotym Stoku. Całą grupą wyruszyliśmy w głąb oprowadzani przez na początku sympatycznego Ślązaka, a później przez miłą panią, której pochodzenia nie jestem w stanie określić. Pokazano nam przekrój kopalni, dowiedzieliśmy się jak pracowano kiedyś oraz co jest wykorzystywane teraz. Przedstawiono nam właściwości złota takie jak na przykład, elastyczność, a zarazem jego duży ciężar. Dowiedzieliśmy się także, że w kopalni złota wydobywano arszenik jako efekty uboczny. Następnie odwiedziliśmy najwyższy w Polsce wodospad wewnątrz góry. Po tym orzeźwiającym widoku wybraliśmy się do parku techniki. W praktyce pokazano nam jak działały wspaniałe maszyny w czasach przed elektroniką. Gdy dowiedzieliśmy się już wszystkiego o maszynach, nastąpiła dość długa przerwa. Trzecim a zarazem ostatnim punktem dnia drugiego był Szczeliniec. Mimo dużego zmęczenia wszyscy chętnie jechaliśmy w tamtą stronę. Tym razem ujrzeliśmy wspaniałą siłę natury wiatru. W trakcie oprowadzenia wstąpiła w nas energia gór. Już na początku pojawił się w nas znów zapał. Powrót do miejsca snu zajął więcej niż się spodziewaliśmy. Wróciliśmy około godziny 22. Po 10 minutach znajdowaliśmy się w pokojach, aby zebrać siły na następne ekscytujące zwiedzanie.
    Dzień trzeci. Zbudzeni o jeszcze wcześniejszej porze, zapakowaliśmy się i z rana wyruszyliśmy w stronę Błędnych Skał. Tutaj także istniała niezauważalna energia, która dała nam ,,kopa" na resztę dnia. W skalnym labiryncie daliśmy się ponieść wspaniałym widokom, które zapierały dech w piersiach. We wspaniałej atmosferze udaliśmy się dalej. Dotarliśmy do sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Wambierzycach, które przeszliśmy oglądając wspaniałe obrazy oraz niesamowite rzeźby.Zwieńczeniem zwiedzania była modlitwa przed ołtarzem. Całość w nocy oświetlana jest przez około 1300 lampek, co daje niesamowity efekt, którego nie byliśmy w stanie obejrzeć, gdyż czas nas gonił. Wyruszyliśmy w drogę powrotną, aby jak najszybciej dotrzeć szczęśliwie do Klukowej Huty.Podczas podróży, na nasze nieszczęście, byliśmy zmuszeni do nieoczekiwanego postoju, przez co powrót opóźnił się o 3 godziny.Podsumowując, podczas 3 dni odwiedziliśmy: kopalnie węgla, twierdzę srebrnogórską, kopalnię złota, park techniki, Szczeliniec, Błędne Skały oraz sanktuarium. Była to bardzo ekscytująca wycieczka, dzięki której wiemy dużo więcej niż dotychczas. 

    Tekst: Robert Piwowarski.

  • Biegi w Szymbarku

    Biegi w Szymbarku

    Dnia 09.06.17 r. odbyły się XIX Szymbarskie Biegi Przełajowe dla klas zerowych oraz klas I - III SP. Nasza szkoła wzięła w nich udział zajmując następujące miejsca:

    - w kategorii klas zerowych :

    II miejsce - Weronika Wojdak

    V miejsce  - Angelika Wiczkowska

    III miejsce - Wojciech Szczypiór

    - w kategorii klas 2:

    Julia Wica - III miejsce.

    Pozostali uczniowie zajęli miejsca poza podium.

  • Poznajemy zawody

    Poznajemy zawody

    8 czerwca w związku z tematyką związaną z zawodami w klasie "0"b poznawaliśmy w praktyce zawód piekarza. Dzieci obserwowały etapy wykonywania bułeczek, a następnie degustowały bułki maślane i pszenne. Było smacznie :)

    Wychowawca klasy "0"b

  • MALBORK

    MALBORK

    Dnia 6 czerwca uczniowie klas IV i Vb udali sie na wycieczkę do Malborka. Miejscowy zamek zrobił na nas niesamowite wrażenie. Większość z nas myślała, że jest to po prostu smętna twierdza. Jakże się zdziwiliśmy, gdy okazało się jak przemyślany i piękny jest zamek w Malborku. Nasza wyobraźnia intensywnie pracowała, wyobrażając sobie jak tymi samymi korytarzami, którymi się przemieszczaliśmy, chodzili niegdyś krzyżacy. Każda cegła zdawała się opowiadać jakąś historię, każda znajdująca się w niej szczerba skłaniała nas to przemyśleń, o tym co tu się kiedyś zdarzyło. Obrazu dopełniały fakty historyczne, które przekazywał nam pan przewodnik. Napotkany na dziedzińcu rycerz krzyżacki pokazał nam jak przed wiekami bito monety i co za nie można było kupić. Ok. 13:00 zakończyliśmy zwiedzanie i udaliśmy się   Parku Ruchomych Dinozaurów w Malborku.  Radość uczestnikom  sprawiło pokonywanie tras sprawnościowych. Chociaż niektórzy z nas byli już w parku linowym, to dla większości była to pierwsza wizyta na takim obiekcie. Posileni frytkami i stripsami z kurczaka udaliśmy się na dalsze  zwiedzanie. Największą atrakcją był spacer ścieżką edukacyjną w starym lesie, w którym znajdują się "ożywione" prehistorycznie gady. Spacer pozwolił nam przenieść się w czasie o setki milionów lat temu. Mogliśmy wsłuchać się w przerażające odgłosy dinozaurów. Wszyscy uczestnicy wycieczki bawili się świetnie i wrócili do domu pełni niezapomnianych wrażeń!

    Tekst: p. Honorata Kuziemkowska

  • "EKOLOGIA W SIECI"

    "EKOLOGIA W SIECI"

    2 czerwca gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela Lokalnej Grupy Rybackiej z Chmielna na zajęciach ekologicznych w  ramach projektu „Ekologia w sieci”. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych o tematyce ekologicznej. Forma poprowadzonych zajęć - gry, zagadki, ciekawostki i aktywne uczestnictwo uczniów, pozwoliła w sposób przyjemy i miły zaczerpnąć wiedzę ekologiczną.

    Tekst: p. Honorata Kuziemkowska

  • NOC W SZKOLE KLASY III A SP

    NOC W SZKOLE KLASY III A SP

    Z okazji dnia dziecka klasa 3 a SP wraz z wychowawcą Antoniną Mering i Panią Patrycją Kąkol miała w szkole nockę. Na początku wszyscy przygotowaliśmy sobie miejsca do spania na sali gimnastycznej. Następnie poszliśmy na boisko i plac zabaw, żeby się trochę rozruszać. Po zabawie jedliśmy kolację. Po jedzeniu obejrzeliśmy bajkę a później pograliśmy w gry planszowe. Po grach wieczorna toaleta i grzecznie wskoczyliśmy do śpiworów.... Kiedy już wszyscy przysypiali o godz 24 zadzwonił szkolny dzwonek! Wszyscy zerwali się z miejsc... Dlaczego dzwonek zabrzmiał akurat o 24? Hmm wszyscy nadal się zastanawiają. Po tych atrakcjach znowu położyliśmy się spać. Spaliśmy aż do rana.

    Tekst:p. Antonina Mering

  • DZIEŃ DZIECKA

    DZIEŃ DZIECKA

    Dnia 01.06.17r. w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dziecka. Tego dnia dla klas II - III SP odbyło się ognisko z kiełbaskami oraz sztafeta sprawnościowa i mecz piłki nożnej. Obchody Dnia Dziecka rozpoczęły się od przedstawienia teatralnego pt. "Czerwony Kapturek", przygotowanego przez kółko polonistyczne, prowadzone przez panią Karolinę Rekowską. Następnie rozstrzygnięto konkurs matematyczny, w którym mistrzem matematycznym został Jan Chmurzyński z klasy 3b. Drugie miejsce zajęła Martyna Okuniewska, a trzecie miejsce zajął Jakub Szczypiór. Ponadto tego dnia pani Ilona Chmurzyńska wręczyła dzieciom prezenty na Dzień Dziecka - książeczki pt. "Gmina Stężyca na Kaszubach". Były to kolorowanki, których pomysłodawcą i autorem rymowanek jest właśnie pani Ilona, a finansowane były ze środków własnych Urzędu Gminy Stężyca. Po apelu wszyscy uczniowie udali się na boisko szkolne obok hali, gdzie  obywało się ognisko i zawody sportowe. Mimo chłodu humory wszystkim dopisywały. Dzieci chętnie i z uśmiechem uczestniczyły w zawodach i w zabawie. Każda klasa mogła wykazać się umiejętnościami w różnych dyscyplinach sportowych.

    Tekst: p. Karolina Rekowska

    Z okazji Dnia Dziecka uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą i p. Ireną Szyca oraz p. Katarzyną Woelke wyruszyli do Państwa Gulatowskich, gdzie spędzili miłe chwile na zabawach i grach sportowych oraz degustacji przepysznej pizzy z pieca, którą przygotował sam gospodarz. Wszyscy przyznali, że tak smacznego włoskiego wypieku dotąd nie kosztowali. Najwięcej śmiechu sprawiły konkurencje w skokach w workach, które wykazały, że dorośli też potrafią się wspaniale bawić. Mimo chłodnej pogody dzień był radosny, wszyscy byli zachwyceni. Uczniowie wraz z wychowawcą dziękują Państwu Gulatowskim za wspaniały piknik oraz p. K. Woelke, p. L. Wiedemann, p. A. Słońskiej-Żeleźniak oraz p. I. Szyca za opiekę.

    Tekst: p. Janina Reclaw

    Dzień Dziecka klasa Vb spędziła przy wspólnym ognisku oraz zabawie. Uczniowie grali w piłkę nożną oraz  inne gry. Potem zjedliśmy pizzę i lody. Wszyscy stwierdzili, że Dzień Dziecka był bardzo udany.

    Tekst:p. Honorata Kuziemkowska

  • Matematyka. Fizyka, Chemia - Konkurs

    Matematyka. Fizyka, Chemia - Konkurs

    30 maja 2017roku w Zespole Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie odbył się Gminny Konkurs - Matematyka, Fizyka, Chemia, w którym wzięło udział 18 uczniów gimnazjum z gminy Stężyca. Dziesięcioro uczniów otrzymało wyróżnienia, natomiast na podium znaleźli się uczniowie naszej szkoły:
    I miejsce - Maciej Wiśniewski
    II miejsce - Robert Piwowarski
    III miejsce - Daniel Wolski
    GRATULUJEMY!!!

    Dyrektor ZKiW dziękuje za udział w konkursie i zaprasza do udziału za rok.
    Organizatorzy: Anita Gronda-Hinca i Aniela Raba

    Tekst: p. Aniela Raba

  • Wyjazd do Lichenia

    Wyjazd do Lichenia

    29 maja, już wczesnym rankiem, 34 uczniów z naszej szkoły pod przewodnictwem pani Ireny Szyca i ks.proboszcza wyruszyło na pielgrzymkę do Lichenia. Wyjazd był zorganizowany z okazji rocznicy I komunii świętej uczniów klasy czwartej, którzy wraz z rodzicami dziękowali u stóp Maski Boskiej Licheńskiej za dar przyjmowania Eucharystii.

    Tekst: p. Janina Reclaw

  • „Rodno Mowa”

    „Rodno Mowa”

    Dnia 27.05.2017r. odbył się Wojewódzki Konkurs Recytatorski „Rodno Mowa” w Chmielnie. Spotkanie umożliwiło dzieciom i młodzieży przeżywanie doznań artystycznych oraz było nauką rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Naszą szkołę reprezentowała Martyna Prądzyńska (kl. III b SP), która zdobyła III miejsce wśród uczniów klas I – III SP. Gratulujemy! 

    Tekst: p. Krystyna Śliwińska

  • Dzień Matki w klasie 0b

    Dzień Matki w klasie 0b

    26 maja dzieci z klasy "0" b gościły swoje kochane Mamy. Specjalnie na przybycie gości przygotowały repertuar muzyczno - taneczny. Następnie wręczyły przygotowane prezenty i laurki oraz składały życzenia. Na koniec był słodki poczęstunek dla wszystkich.

    Tekst: p. Anna Woźniak

  • PODZIĘKOWANIA

    PODZIĘKOWANIA

    Dyrektor Zespołu Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w organizację XIV Festynu Rodzinnego: nauczycielom, pracownikom obsługi, Radzie Rodziców, radnym, Sołtysowi Klukowej Huty, pracownikom Urzędu Gminy w Stężycy i wszystkim tym, którzy wsparli nas podczas prac przy imprezie.

    Z całego serca dziękuję sponsorom, którzy przez swoją hojność i dobre serce przyczynili się do uatrakcyjnienia naszego festynu. 

    LISTA SPONSORÓW:

    1.WÓJT GMINY STĘŻYCA

    2.RADA RODZICÓW PRZY ZKIW W KLUKOWEJ HUCIE

    3. PARAFIA KLUKOWA HUTA

    4.SOŁECTWO KLUKOWA HUTA

    5. FIRMA „DAF”- BYTÓW

    6.TERESA I MIECZYSŁAW WĘSIERSCY- KLUKOWA HUTA

    7. FIRMA WIELOBRANŻOWA-STACJA PALIW WOJCIECH MROWIŃSKI-KLUKOWA HUTA

    8.SALON KOSMETYCZNY „URODA”- KATARZYNA IWANICKA- KLUKOWA HUTA

    9. PRZEDSIĘBIORSTWO MIĘSNE ”LIS” –SIERAKOWICE

    10. EWA I ARKADIUSZ WICZKOWSCY-MŚCISZEWICE

    11. ZAKŁADANIE OGRODÓW „EDEN”- MARCIN JARZEMBIŃSKI- BOROWIEC

    12. BOGUMIŁA I ROMAN MYSZK- STĘŻYCA

    13. ŻANETA I KRZYSZTOF HINCA –ŻUROMINO

    14.KATARZYNA I ADAM SZCZYPIÓR-KLUKOWA HUTA

    15.KASZUBSKI BANK SPÓŁDZIELCZY W WEJHEROWIE O/STĘŻYCA

    16.GRAŻYNA I BRUNON SKIERKA-KLUKOWA HUTA

    17. FIRMA BUDOWLANA „BRACIA DUŁAK”

    18.EDYTA I KRZYSZTOF HINC- KLUKOWA HUTA

    19.USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE „GOSTEK”- KLUKOWA HUTA

    20.FIRMA HANDLOWO-USŁUGOWA „TANDEX”- TADEUSZ CHOSZCZ- KLUKOWA HUTA

    21.MECHANIKA POJAZDOWA-KAZIMIERZ MYSZK- WĘSIORY

    22. EWA I MAREK CICHOSZ-KLUKOWA HUTA

    23.EDYTA I MAREK GOJTOWSCY- KLUKOWA HUTA

    24.EWELINA WOLNA –KLUKOWA HUTA

    25.GRAŻYNA I WŁADYSŁAW HINCA-KLUKOWA HUTA

    26.SYLWIA I MAREK GARSCY- KLUKOWA HUTA

    27.PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO-USŁUGOWE „MAROKO” –SIERAKOWICE

    28.PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUGOWO-HANDLOWE” NASZ DACH” KAZIMIERZ MEJER-STĘŻYCA

    29. PRZEDSIĘBIORSTWO USŁUGOWO-HANDLOWE- MICHAŁ MEJER-KLUKOWA HUTA

    30.KAZIMIERZ GRUCHAŁA –KLUKOWA HUTA

    31. POMORSKIE CENTRUM OCHRONY „GLADIATOR”- STĘŻYCA

    32. CENTRUM EDUKACJI I PROMOCJI REGIONU-SZYMBARK

    33.KATARZYNA WOELKE- KLUKOWA HUTA

    34.EKO-PASZ-GRZEGORZ WOLNY-KLUKOWA  HUTA

    35.GOSPODARSTWO ROLNE-MACIEJ I KAROLINA SZCZYPIÓR-KLUKOWA HUTA

    36.MARCIN I AGNIESZKA REKOWSCY-KLUKOWA HUTA

    37.SKLEP „TED SPÓŁKA CYWILNA” EWA, SZYMON  PRZEMYSŁAW DAWIDOWSCY-KLUKOWA HUTA

    38. .HALINA I WOJCIECH FORMELA- STĘŻYCA

    39.KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH-KLUKOWA HUTA

    40.MAŁGORZATA I EUGIENIUSZ PAŁUBITCKI -KLUKOWA HUTA

    41. BOŻENA KUPPER- KRZYŻANOWSKA-KARTUZY
    42.MAŁGORZATA I SŁAWOMIR POTRACCY- „PRACOWNIA POD ANIOŁAMI” -KARTUZY

    43.  ZRZESZENIE KASZUBSKO -POMORSKIE-GDAŃSK

    44. ANGELIKA SZULFER „FARWA”- KOŚCIERZYNA

    45.ZAKŁAD OGÓLNOBUDOWLANY –ZBIGNIEW KUZIEMKOWSKI- ŁĄCZYNO

    46.FABRYKA  CZEKOLADY „BAŁTYK”- GDAŃSK

    47.RESTAURACJA „MALINÓWKA- KRZESZNA

    48. PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO USŁUGOWO-HANDLOWE „ŻYNTRANS”-

          ELŻBIETA I WIESŁAW ŻYNDA-KLUKOWA HUTA

    49. MAŁA GASTRONOMIA-JAROSŁAW GILL- KLUKOWA HUTA

     50. ZAKŁAD PRODUKCYJNO USŁUGOWO HANDLOWY” ZIELKE”- STĘŻYCA

     51. FIRMA „WEDAM”- -STĘŻYCA- MAREK ZARACH I EUGENIUSZ HINCA

     52.GOSPODARSTWO ROLNE-MARIA I RAFAŁ PAWELA- KLUKOWA HUTA

    53.AUTO NAPRAWA-JACEK DOMASZK- KLUKOWA HUTA

    54.SKLEP SPOŻYWCZO-PRZEMYSŁOWY- BOŻENA KOPCZYŃSKA-KAMIENICA SZLACHECKA

    55. DYREKCJA FIRMY UNILEVER POLSAK S.A. „ALGIDA” W BANINIE

    56. STOWARZYSZENIE TURYSTYCZNE „WIEŻYCA”- ANDRZEJ MŁYŃSKI-SZYMBARK

    57. FIRMA KOMPUTEROWA ”LYNX”- PAWEŁ KRZACZKOWSKI-STĘŻYCA

    58.KATARZYNA KIEDROWSKA- ZAGOZDON- STĘŻYCA

    59 . GOSPODARSTWO ROLNE AGNIESZKA I JÓZEF OKUNIEWSCY - KLUKOWA HUTA

    60. JUSTYNA WĘSIERSKA- BORUCINO

    61. FIRMA BUDOWLANA ZBIGNIEW ZABOROWSKI-KLUKOWA HUTA

    62.ARKADIUSZ MEJER-KLUKOWA HUTA

    63.CEZARY KOTŁOWSKI-KAMIENICA SZLACHECKA

    64. FIRM HANDLOWO-USŁUGOWA „CEL-BUD”- CELINA I WIESŁAW SPYCHALSCY-MŚCISZEWICE

    65.SKLEP SPOŻYWCZY ABC KATARZYNA I JAROSŁAW MACH-KLUKOWA HUTA

    66WIOLETTA I MICHAŁ CHMURZYŃSCY”- BOROWIEC

    67.MAGDALENA I LESZEK RECA- BOROWIEC.

    68.FHU” CHMURZYŃSCY S.C.- IRENA I KRZYSZTOF CHMURZYŃSCY-KLUKOWA HUTA

    69. KWIACIARNIA „ZUZANKA”- MARTA WIRKUS- DOMASZK- KLUKOWA HUTA

    70. SPRINT GAZ-JANINA I KAROL KULWIKOWSCY- KLUKOWA HUTA

    71. SPÓŁKA  Z O.O. „IGLOTEX”- SKÓRCZ

    72.LIDIA I MAREK WIEDEMANN- KLUKOWA HUTA

    73. KWIACIARNIA „STRELICJA”- ELŻBIETA I KAROL STENCEL-KLUKOWA HUTA

    74.FIRMA „STEN DACH”- BORUCINO

    75.HANNA I SEBASTIAN FORMELA KLUKOWA HUTA.

    76.GRZEGORZ PRZEPIÓRSKI- KARTUZY

    77.SKLEP SPOŻYWCZY BARBARA I SŁAWOMIR PIANKOWSCY -STĘŻYCA

    78.WYDAWNICTWO BERNARDINUM- PELPLIN

    79.MIROSŁAWA I JAN HINCA-KLUKOWA HUTA

  • XIV FESTYN RODZINNY

    XIV FESTYN RODZINNY

    W niedzielę 28 maja 2017r. w Klukowej Hucie odbył się XIV Festyn Rodzinny. Słońce towarzyszyło nam od rana, a wśród zgromadzonych panowała równie ciepła, radosna i rodzinna atmosfera. Festyn jest coroczną imprezą, która integruje społeczność Klukowej Huty i nie tylko. Podczas festynu rozstrzygnięto Powiatowy Konkurs Plastyczny „Moja Mała Ojczyzna – Zagroda Kaszubska”, nad którym patronat mieli: Wójt Gminy Stężyca i Starosta Kartuski. Sporą liczbę uczestników skupił również konkurs „Ja też mam talent”. Ponadto w programie były między innymi:

    -  bieganie w piłce na wodzie

    -  kącik przedszkolaka

    - konkursy rodzinne

    -  występy artystyczne uczniów

    -  dmuchane zjeżdżalnie dla dzieci

    -  mała gastronomia zorganizowana przez Radę Rodziców oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Klukowej Hucie, a także wiele innych atrakcji.


    Impreza jest organizowana jako wspólne przedsięwzięcie Zespołu Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie, Rady Rodziców, Rady Sołeckiej i Samorządu Uczniowskiego

  • Sprawozdanie z Konkursu Powiatowego "Zagroda Kaszubska"

    Sprawozdanie z Konkursu Powiatowego "Zagroda Kaszubska"

    Na konkurs wpłynęło 60 prac wykonanych przez uczniów powiatu kartuskiego.

    Komisja konkursowa  w składzie:
    Honorata Kuziemkowska
    Krystyna Śliwińska
    Karolina Hinca
    Lidia Wiedemann

    Komisja konkursowa  przy ocenianiu prac wzięła pod uwagę tradycyjność i orginalność  wykonania zagrody kaszubskiej, kolorystykę, materiały i technologię wykonania, ogólne wrażenie estetyczne, samodzielność wykonania pracy oraz kierując sie kryteriami określonymi w regulaminie konkursu, postanowiła przyznać następujące miejsca:

    W kategorii przedszkola i kl.0
     I miejsce
    Amelia Wenta  (Borek Kamienny)
    Maksymilian Przytarski( Klukowa Huta)
    II miejsce
    Anna Przytarska ( Klukowa Huta)
    Zofia Wolska ( Klukowa Huta)
    III miejsce
    Karolina Dułak (Stężyca)
    Eliza Biernat ( Egiertowo)

    Wyróżnienia
    Aleksander Dolny (Klukowa Huta)
    Martyna Hinca (Klukowa Huta)
    Karolina Hinc (Węsiory)

     

    W kategorii klas I - III
    I miejsce
    Michalina Stenka ( Klukowa Huta)
    Borys Seniuś (Egiertowo)
    II miejsce
    Kacper Wenta (Tuchlino)
    III miejsce
    Natalia Syldatk (Tuchlino)
    Izabela Kitowska (Kolonia)
    Wyróżnienia
    Patryk Kwidziński (Kolonia)
    Julia Koszałka (Tuchlino)
    Aleksandra Hinca (Stężyca)
    Pola Hubeny (Kartuzy)

    W kategorii klas IV-VI
    I miejsce
    Damian Wilkowski (Egiertowo)
    Kinga Kuziemkowska (Stężyca)
    II miejsce
    Natalia Hinc (Klukowa Huta)
    Mikołaj Romanowicz (Pomieczyńska Huta)
    III miejsce
    Agata Puckowska (Pomieczyńska Huta)
    Wyróżnienia:
    Paweł Szadach (Egiertowo)
    Beata Skierka ( Stężyca)
    Kinga Kąkol (Egiertowo)
    Dominika Aszyk (Egiertowo)
    Paulina Stencel ( Klukowa Huta)

    W kategorii gimnazjum

    I miejsce
    Szymon Ruszkowski(Tuchlino)
    Dawid Kulas (Sulęczyno)
    II miejsce
    Katarzyna Walkusz (Sierakowice)
    III miejsce
    Natalia Woźniak( Sierakowice)
    Wyróżnienia:
    Łukasz Bigus (Sulęczyno)
    Paweł Hinca ( Stężyca)

    Jury i organizatorzy dziękują dzieciom za wykonanie pięknych prac przestrzennych. Słowa podziękowania kierują do wychowawców i nauczycieli, którzy zachęcili swoich uczniów do udziału w konkursie.

    Uroczyste wręczenie nagród miało miejsce podczas Festynu Rodzinnego w Klukowej Hucie. Dzieci otrzymały atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez: Gminę Stężyca, Starostwo Powiatowe w Kartuzach, Radę Rodziców przy ZKiW Klukowa Huta, Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku, Farwa,  Potraccy "Pracownia pod Aniołami", Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, Zakład Ogólnobudowlany Kuziemkowski Zbigniew, a słodycze ufundowała Fabryka Czekolady "Bałtyk".  Laureaci byli bardzo zadowoleni z nagród, a cukierki Dulio i czekolada trskawkowa były rewelacyjne.

    Tekst: pani Honorata Kuziemkowska

  • ABC Młodego Ekonomisty

    ABC Młodego Ekonomisty

    Dnia 25 maja 2017 w ZSiO w Kartuzach odbył się finał konkursu ABC Młodego Ekonomisty, w którym wzięło udział 16 szkół z powiatu kartuskiego, łącznie 87 uczniów. Drużyna z naszej szkoły składająca się z uczniów: Daniel Wolski, Maciej Wiśniewski, Jakub Sadowski, Robert Piwowarski, Julian Wolski i Julia Raba - zdobyła w konkursie II miejsce. Natomiast indywidualnie Daniel Wolski zajął miejsce V, a Maciej Wiśniewski miejsce VI. GRATULUJEMY NASZYM MŁODYM EKONOMISTOM!
     

  • BIEG PAPIESKI

    BIEG PAPIESKI

    W piatek 19 maja w Mściszewicach odbył się Bieg Papieski, w którym uczestniczyli też uczniowie naszej szkoły. Konkurencja podczas biegów była bardzo liczna. W każdym biegu w poszczególnych kategoriach wiekowych brało udział ponad 20 uczestników. Dlatego tym bardziej gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom, którzy zmagali się z tak ogromną konkurencją. Kilkoro naszych uczniów pobiegło tak znakomicie, że stanęli na podium lub też byli bardzo blisko:

    Szymon Puzdrowski - V miejce

    Laura Pobłocka - III miejce

    Nikola Cichosz - V miejsce

    Jakub Szczypiór - V miejsce

    Magdalena Rekowska - V miejsce

    Szymon Sychta - IV miejsce

    Anna Trela - II miejsce

    Paulina Trela - I miejsce

    Krzysztof Dułak - II miejsce

    Mikołaj Sadowski - IV miejsce

    Oliwia Chmurzyńska - III miejsce

  • FESTYN RODZINNY!

    FESTYN RODZINNY!

    Uprzejmie proszę o dofinansowanie XIV Festynu Rodzinnego, który odbędzie się dnia 28.05.2017r. na terenie Zespołu Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie. Festyn jako coroczna impreza integracyjna dla środowiska, jest jednocześnie promocją naszej placówki, gminy i środowiska lokalnego.

     W programie przewidujemy:

    • kącik przedszkolaka
    • konkursy dla dzieci i ich rodziców
    • występy artystyczne
    • zjeżdżalnia dla dzieci
    • wystawa prac dzieci
    • finał konkursu "Ja też mam talent"
    • rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Moja mała ojczyzna"
    • „Janosik” finał ok.godz.1730
    • mała gastronomia
    • inne atrakcje.

    ​Impreza jest organizowana po raz 14 jako wspólne przedsięwzięcie Zespołu Kształcenia i Wychowania, Rady Rodziców, Rady Sołeckiej, Koła Gospodyń Wiejskich.

    Nasz festyn jest kontynuacją corocznej tradycji naszej społeczności lokalnej. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w festynie, początek imprezy o godz. 1400 do godziny 1800

     

                                                                   Dyrektor ZKiW w Klukowej Hucie  

                                                 Grzegorz Przepiórski

    Ewentualne wpłaty należy dokonać na konto Rady rodziców przy Zespole kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie 35 8350 0004 5205 1073 2000 0010 KBS w Wejherowie oddział w Stężycy

  • KLASY III W TORUNIU

    KLASY III W TORUNIU

    Uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej 16 i 17 maja 2017r. zwiedzali piękny Toruń. Poznali legendy i fakty związane z krzywą wieżą, Bramą Klasztorną. Spacerowali po Rynku Starego Miasta. Zobaczyli ciekawe wystawy w Ratuszu, pomnik Mikołaja Kopernika. Byli w kościele, w którym odbył się chrzest tego wielkiego astronoma. Wspaniałych doznań dostarczyło wszystkim pieczenie pierników. W Domu Pielgrzyma był odpoczynek i bardzo dobre posiłki. Wyspani i najedzeni udali się na spotkanie z miłą panią Agnieszką - przewodniczką po Toruniu. W drugim dniu pobytu w Toruniu zwiedzali ruiny zamku krzyżackiego, spacerowali nad Wisłą. W Domu Legend Toruńskich przenieśli się w świat magicznych opowieści o mieście i jego historii. Były też inne atrakcje - zabawy na placach zabaw, przy fontannie Cosmopolis, lody i zakupy! Pogoda była wręcz wymarzona. Z toruńskimi piernikami i mnóstwem innych pamiątek wrócili do Klukowej Huty.

    Wychowawca klasy III b

  • List Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców

    List Ministra Edukacji Narodowej do Rodziców

    Treść listu: List_Ministra_Edukacji_Narodowej_do_Rodzicow.pdf

    Ponadto Minister Edukacji Narodowej pisze: JESTEŚMY OTWARCI NA PYTANIA Z PAŃSTWA STRONY. ZAPRASZAMY DO BEZPOŚREDNIEGO KONTAKTU Z POSZCZEGÓLNYMI DEPARTAMENTAMI W MINISTERSTWIE:

    TEL. 22 34 74 141 – STRUKTURA SZKÓŁ, EGZAMINY, DOSKONALENIE I KSZTAŁCENIE NAUCZYCIELI,

    TEL. 22 34 74 792 – PODSTAWA PROGRAMOWA, PODRĘCZNIKI, RAMOWE PLANY NAUCZANIA,

    TEL. 22 34 74 458 – PRZEKSZTAŁCANIE SZKÓŁ, SYTUACJA NAUCZYCIELI I DYREKTORÓW W OKRESIE WDRAŻANIA REFORMY.

    ZACHĘCAM TAKŻE DO KORZYSTANIA Z ADRESU MAILOWEGO DEDYKOWANEGO KWESTIOM PLANOWANYCH ZMIAN W SYSTEMIE EDUKACJI:REFORMAEDUKACJI@MEN.GOV.PL

    Z poważaniem Anna Zalewska

  • WYCIECZKA KLASY VI A

    WYCIECZKA KLASY VI A

    W dniach 08 - 10 maja 2017roku uczniowie klasy VIa uczestniczyli w trzydniowym biwaku LOST – Przygoda Survivalowa. Wyjazd miał formę zajęć integracyjnych, gier terenowych i nocnych, połączonych z nauką podstawowych technik survivalowych m.in. rozpalanie ognia za pomocą krzesiwa, nawigacja w terenie przy użyciu kompasu, techniki uzdatniania wody do spożycia, budowa schronienia oraz techniki wzywania pomocy.

    wychowawca klasy

strona:

AKTUALNOŚCI

KONTAKT

  • Zespół Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie
    ul.J.Wybickiego 6, 83-322 Stężyca
  • Sekretariat :
    58 6843312

    Przedszkole:
    507 792 994

    Świetlica:
    507 793 086

    Inspektor Ochrony Danych - Kamil Gross
    telefon: 606280243

GALERIA ZDJĘĆ