27 kwietnia uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą oraz p. Krystyną Śliwińską i p. Białk wzięli udział w Siódmych warsztatach przyrodniczych w OEE w Szymbarku, których tematem przewodnim było poszukiwanie zwiastunów wiosny w przyrodzie. Zajęcia odbywały się w terenie, polegały na obserwacji ptaków, rozpoznawaniu śladów zwierząt oraz nazywaniu i określaniu roślinności w lesie. Młodzi obserwatorzy nauczyli się również pozyskiwać wodę brzozową, mieli też możliwość jej skosztowania. Po trudach poszukiwań wiosny wszyscy poddali się przygotowanej degustacji grillowej i skorzystali z wielu atrakcyjnych zabaw i gier. Uczniowie wzięli udział w konkursach dotyczących gatunków motyli występujących na terenie KPK. Wszyscy uczestnicy wrócili z nagrodami. Wyjazd był bardzo udany. Uczniowie i wychowawca dziękują p. Śliwińskiej i p. Białk za opiekę podczas wycieczki.
Tekst: p. Janina Reclaw
Dnia 26.04.2017 r. odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski „Rodno Mowa”. Celem konkursu było upowszechnianie literatury kaszubskiej oraz kształtowanie wrażliwości dzieci i młodzieży. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody. Uczennica naszej szkoły - Martyna Prądzyńska (kl. IIIb SP) zdobyła I miejsce i zakwalifikowała się do Konkursu Wojewódzkiego, który odbędzie się w dn. 27 – 28.05.2017 r. w Chmielnie. Gratulujemy i życzymy powodzenia!
Tekst: p. Krystyna Śliwińska
W nocy z 21 na 22 kwietnia odbyły się warsztaty ekonomiczne w ZSZiO w Kartuzach na Wzgórzu Wolności dla uczniów klasy III gimnazjum oraz uczestników kółka matematycznego. Opiekę sprawowały panie Aniela Raba i Joanna Chmurzyńska - Wolska. Przywitała nas pani dyrektor Teresa Riegiel, która zapoznała nas też z planem zajęć, który został dla nas przygotowany. Na początek było to szkolenie dotyczące zagrożeń w sieci. Następnie odbyły się zajęcia z ekonomii i historii pieniądza. Nauczyliśmy się nawet odróżniać prawdziwe środki płatnicze od falsyfikatów. Uprawialiśmy również wszelkie sporty, zaczynając od siatkówki, a kończąc na badmintonie. Oglądaliśmy też film edukacyjny. Spać - oficjalnie - poszliśmy o godz. 24.00, z wyjątkiem pań nauczycielek, które wolały pilnować porządku. Wstaliśmy o 6.30, wypoczęci po całkowicie przespanej nocy, podczas której nikt nie wychodził parami do toalety... Gdy wszystko idealnie posprzątaliśmy, podziękowaliśmy za miłą gościnę i pojechaliśmy do domu. Nasze kochane panie nauczycielki były z nas bardzo zadowolone i za nasze dobre zachowanie, zgodziły się na dodatkowe zajęcia z historii, o które prosiliśmy już od dawna. To była bardzo dobrze i pożytecznie spędzona noc!
Tekst: Jakub Sadowski
W czwartek 27 kwietnia 2017r. każda klasa od II SP do III PG na pierwszej lekcji przygotowywała zdrowe śniadanie według własnego pomysłu. Samorząd Uczniowski w ramach akcji "Żyj zdrowo i kolorowo" dla klas przygotował dodatkowo zestaw: 2 pomidory, ogórek, sałata i paryki. Pozostałe produkty uczniowie przynieśli we własnym zakresie. Dzieci przygotowywały śniadanie z nauczycielami, z którymi mieli pierwszą lekcję.
Tekst na podstawie relacji p. Anieli Raba
We wtorek 25 kwietnia chętni uczniowie naszej szkoły przebrali się za postaci z utworów Aleksandra Majkowskiego. W realizację zadania najbardziej zaangażowały się dzieci z klas najmłodszych, którym gratulujemy pomysłowości. Kreatywność uczniów widoczna jest na zdjęciach, dlatego zachęcamy do odwiedzenia naszego albumu fotograficznego.
Tekst na podstawie relacji p. Joanny Chmurzyńskiej - Wolskiej
Dnia 6 kwietnia w Kamienicy Szlacheckiej odbyły się w Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Drużyna naszego gimnazjum w składzie: Oliwia Chmurzyńska, Mateusz Duzowski, Maciej Stenka - zajęła II miejsce. W kategorii szkoły podstawowej, uczniowie: Amelia Gruchała, Paulina Trela, Hubert Chmurzyński i Mikołaj Sadowski zdobyli III miejsce drużynowo. GRATULUJEMY!
Na podstawie relacji p. Honoraty Kuziemkowskiej
Dyrektor ZKiW składa wszystkim pracownikom szkoły, rodzicom i uczniom życzenia zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych. Niech czas spędzony w gronie najbliżyszych przepełni ciepło, miłość i pokój, a wiosenne słońce doda energii do podejmowania nowych wyzwań.
DOWOZYw dniach 19 – 21 2017r. (egzamin gimnazjalny)
I. Czarlino (figura) 7.10 – Borowiec wyb. 7.13 – Borowiec wieś 7.15 – Borowiec (wiatrak) 7.17 – Klukowa Huta 7.20
II. Nowe Łosienice (sklep) 7.30 –Nowy Ostrów7.32- Dąbrowa (Wiśniewscy)7.35 – Dąbrowa wieś 7.36 – ul. Ks. B. Sychty 7.38 – Klukowa Huta wyb. 7.40 – Klukowa Huta szkoła 7.43 – przedszkole 7.46
III. Grodzisko 7.08 – Reja 7.10 – Nowa Wieś 7.12 – Klukowa Huta 7.15
IV. Węsiory wyb. 7.20 – Klukowa Huta 7.25
ODWOZY w dniach 19 – 21 kwietnia 2017r. (egzaminy gimnazjalne)
19 kwietnia 2017r. – środa
12.40 – Klukowa Huta– Nowa Wieś – Nowe Łosienice – Węsiory – Borowiec – Stężyca
14:00 Klukowa Huta– Przedszkole – Nowa Wieś – Nowe Łosienice – Węsiory – Borowiec – Czarlino – Stężyca
20 kwietnia 2017r. – czwartek
13:00Klukowa Huta - Przedszkole – Nowa Wieś – Nowe Łosienice – Węsiory – Borowiec – Czarlino - Stężyca
21 kwietnia 2017r. – piątek
12:10 Klukowa Huta– Nowa Wieś – Nowe Łosienice – Węsiory – Borowiec – Klukowa Huta
13.00 Przedszkole - Nowa Wieś – Nowe Łosienice – Węsiory – Borowiec - Czarlino
W minioną sobotę 8 kwietnia 2017., uczennice naszej szkoły trenujące biegi rozpoczęły sezon w Piaśnicy, koło Wejherowa. Bieg Piaśnicki zainaugurował rywalizację cyklu biegów Małe Kaszuby Biegają. W II edycji cyklu odbędzie się 9 biegów w różnych miejscowościach Kaszub. Paulina Trela, Anna Trela oraz Oliwia Chmurzyńska, reprezentujące szkołę w Klukowej Hucie, korzystnie zaprezentowały się w pierwszej odsłonie rywalizacji. Wszystkie biegi były bardzo mocno obsadzone dobrymi biegaczkami, dlatego należy wyróżnić Paulinę Trela, która zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej. Udanie wystąpiła także Ania Trela zajmując 6 miejsce w swoim roczniku. Dobrze pobiegła także Oliwia Chmurzyńska kończąc bieg na 8 miejscu w najliczniej obsadzonym biegu, w którym współzawodniczyło 20 zawodniczek. GRATULUJEMY! I życzymy dalszych sukcesów.
W dniu 10.04.2017r., na terenie Gdańskiego Ośrodka Sportu (dawny stadion Lechii) odbył się Finał Wojewódzki XVII edycji turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”. Wielki sukces osiągnęły piłkarki z Klukowej Huty, które w kategorii U-12 zdobyły II miejsce. Drużynę reprezentowały: Anna Trela, Marcelina Dułak, Zuzanna Lejkowska, Hanna Dułak, Paulina Pobłocka, Agata Wiczkowska, Paulina Stencel, Paulina Okuniewska, Grażyna Żeleźniak i Wiktoria Mańska. Nagrodę indywidualną najlepszej zawodniczki turnieju otrzymała Anna Trela. Opiekunem drużyny była nauczycielka Zespołu Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie Wiesława Gostkowska. W turnieju brało udział 14 zespołów z całego Pomorza. W drodze do finału zawodniczki pokonały 3 zespoły (Starą Kiszewę, Kwidzyn oraz Malbork), a z jednym zremisowały (Łebunią). W finale lepszym zespołem okazał się jednak UKS Lider Rychnowy, który wygrał turniej. To nie pierwszy sukces piłkarek z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie. Dwa lata temu drużyna zajęła II miejsce w Finale Wojewódzkim „O Puchar Premiera RP” oraz III miejsce w Finale Wojewódzkim Turnieju „Z podwórka na stadion o puchar Tymbarku”.
Dnia 10.04.2017 r. ( poniedziałek) odbyło się wręczenie nagród za II edycję Szkolnego Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii” dla klas II - III SP, który odbył się w lutym tego roku. W konkursie wzięło udział 28 uczniów z klas II - III. W tym roku szkolnym zwyciężyła Michalina Stenka (klasa 3b). Drugie miejsce zdobyła Paulina Węsierska (klasa 3c), trzecią pozycję zajęła Karolina Jank (klasa3c). Serdecznie gratuluję. Życzę dalszych sukcesów wszystkim uczestnikom w imieniu własnym i ZKiW w Klukowej Hucie.
Organizator konkursu
Karolina Rekowska
Zespół Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie zachęca wszystkich uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ośrodków, w których dzieci realizują obowiązek szkolny z terenu powiatu kartuskiego do udziału w konkursie plastycznym " Moja Mała Ojczyzna". Tematem przewodnim II edycji jest "Zagroda Kaszubska".
1. ORGANIZATOR:
Zespół Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie
Rada Rodziców przy Zespole Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie
2. PATRONAT HONOROWY
Starosta Kartuski
Wójt Gminy Stężyca
3. PATRONAT MEDIALNY
Dziennik Bałtycki
Głos Kaszub
Express Kaszubski
kartuzy info
Radio Kaszëbë
4. CELE
- upowszechnianie wartości rodzimej kultury ludowej regionu,
- zainteresowanie dzieci polskim folklorem i dziedzictwem kulturowym
- rozbudzanie inwencji twórczej wychowanków.
- uwrażliwienie na piękno całego świata
- wymiana doświadczeń pokoleniowych
- popularyzacja różnorodnych form plastycznych
5. ZASADY UDZIAŁU W KONKURSIE
a)uczniowie szkól podstawowych i gimnazjalnych z powiatu kartuskiego
b) zadaniem uczestników jest wykonanie dawnej Zagrody Kaszubskiej w formie przestrzennej( chata, teren przydomowy, budynki gospodarcze)
c) praca może być wykonana wyłącznie przez 1 osobę
d) technika wykonania pracy dowolna
e) mile widziane akcenty kaszubskie
f) Każda praca powinna zawierać na odwrocie dane personalne autora:
( Prosimy o wydruk komputerowy w poniższej metryczce, aby uniknąć pomyłek)
II Powiatowy Konkurs Plastyczny „Moja Mała Ojczyzna" |
|
Imię i nazwisko autora pracy |
|
Wiek |
|
Pełny adres szkoły + numer telefonu, |
|
Imię i nazwisko oraz e- mail/ telefon opiekuna plastycznego |
|
g) Prace opisywane z przodu nie będą oceniane.
h) PRACE NALEŻY NADSYŁAĆ NA ADRES:
Zespół Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie
ul. J. Wybickiego 6, 83-322 Stężyca
z dopiskiem “Zagroda Kaszubska”
W TERMINIE DO DNIA: 8 maja 2017 r. lub dostarczyć osobiście
W razie jakichkolwiek wątpliwości proszę kontaktować się z koordynatorem konkursu plastycznego Honoratą Kuziemkowską , tel. 506 -053 151
6. OCENA PRAC
Oceny prac dokona powołana przez organizatorów komisja konkursowa. Przy ocenie prac brane będą pod uwagę: oryginalność, pomysłowość, staranność wykonania i samodzielność.
Prace będą oceniane w następujących kategoriach wiekowych:
I kategoria - przedszkola i zerówki
II kategoria - klasy I - III szkoły podstawowej
III kategoria - klasy IV - VI szkoły podstawowej
IV kategoria- klasy I - III gimnazjum
7. ZASADY ROZSTRZYGNIĘCIA KONKURSU
a) prace zostaną ocenione przez jury w składzie powołanym przez organizatorów
b) decyzja jury jest ostateczna i nie przysługuje od niej odwołanie
c) laureaci otrzymają nagrody i dyplomy. O liczbie laureatów i nagrodach zadecyduje jury.
d)organizatorzy zastrzegają sobie prawo do nieodpłatnej publikacji prac w materiałach związanych z konkursem z zaznaczeniem imienia i nazwiska autora
e) zgłoszenie prac do konkursu jest równoznaczne z przekazaniem praw autorskich na rzecz Organizatora (o czym mowa w art. 50 ustawy z dnia 5 lutego 19941. o prawach autorskich i prawach pokrewnych(Dz. U. z 1994r., Nr 24, poz. 83) oraz do publikacji.)
8. ORGANIZACJA KONKURSU
a) uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 28 maja 2017 r. podczas Festynu Rodzinnego przy Zespole Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie.
b) uczestnicy otrzymają telefonicznie lub mailem zawiadomienia o wynikach konkursu oraz potwierdzenie terminu wręczania dyplomów i nagród. Informacja będzie też na stronie internetowej ZKiW w Klukowej Hucie.
c) uczestnicy przyjeżdżają na koszt własny
d) z nadesłanych prac zostanie stworzona wystawa pokonkursowa. Odbiór prac możliwy po zakończeniu wystawy w dniu festynu. Prace nie odebrane przechodzą na własność organizatorów.W razie pytań prosimy o kontakt z koordynatorem.
KOORDYNATORZY:
Honorata Kuziemkowska ( 506053161)
Krystyna Śliwińska
Zapraszamy do udziału w konkursie!
NA PODSTAWIE § 5 UST.1 ROZPORZĄDZENIA MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ ZMIENIAJĄCEGO ROZPORZĄDZENIE W SPRAWIE ORGANIZACJI ROKU SZKOLNEGO ( Dz.U. Z 2010 NR 186,POZ. 1245) W ROKU SZKOLNYM 2016/2017 USTALAM DODATKOWO DNI WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZYCH:
1.SZKOŁA PODSTAWOWA
-19.04.2017
-20.04.2017
-21.04.2017
2.PUBLICZNE GIMNAZJUM
-19.04.2017
-20.04.2017
-21.04.2017
Uczniowie naszej szkoły brali udział w Powiatowym Konkursie "Wielkanoc ma moc na Kaszubach", gdzie uzyskali wysokie lokaty:
GRATULACJE!
Teskt na podstawie relacji p. Honoraty Kuziemkowskiej
Dnia 03.04 w zerówce odbyły się warsztaty wielkanocne. Zaprosiliśmy panią Bożenę Kupper z Muzeum Kaszubskiego z Kartuz. Pani Bożena zaprezentowała różnej wielkości jajka, od strusiego do przepiórczego. Następnie dzieci malowały farbami figurki gipsowe zajączków. Po warsztatach odbył się również teatrzyk pod tytułem "Maciej Bałaganiarz". Przedstawienie było pouczające - dzieci mogły nauczyć się od bohatera porządkowania oraz dbania o swoje rzeczy.
Tekst: p. Anna Woźniak
W dniach 03.04.2017 – 05.04.2017 w naszej szkole odbyły się Warsztaty Wielkanocne prowadzone przez twórczynię ludową panią Bożenę Kupper - Krzyżanowską. Wzięli w nich udział uczniowie klas zerowych, II, III, IV oraz V SP. Każdy z uczestników otrzymał komplet materiałów niezbędnych do wykonania wielkanocnych ozdób. Program warsztatów obejmował artystyczne zdobienie i malowanie jaj gęsich, gipsowych zajączków, jak również pokaz gniazd i prawdziwych jaj od strusia do przepiórki. Mając do dyspozycji różnorodność materiałów uczestnicy stworzyli własnoręcznie piękne ozdoby, które będą stanowić ozdobę w czasie Świąt Wielkanocnych.
Tekst: p. Honorata Kuziemkowska
Chłopcy z naszego gimnazjum zajęli I miejsce w gminnym turnieju piłki siatkowej. Pod kierunkiem pana Janusza Chmurzyńskiego na szczeblu powiatowym gimnazjaliści również zagrali bardzo dobrze, zdobywając ostatecznie II miejsce. Gratulujemy!
Dnia 31 marca 2017 roku odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego Stroiki i palmy Wielkanocne. Po przejrzeniu wszystkich prac Jury w składzie:
1. Honorata Kuziemkowska
2. Emilia Kamińska
3. Karolina Hinca
4. Małgorzata Trela
postanowiło przyznać następujące miejsca:
Kategoria przedszkole i zerówki
I miejsce równorzędne dla Przedszkola Słoneczko i klasy Ob
II miejsce klasa O a
Kategoria I - III SP
I miejsce:
Martyna Okuniewska
Paulina Węsierska
II miejsce:
Laura Lejkowska
Maciej Reclaw
W tej kategorii przyznano również wyróżnienia.
Kategoria IV - VI:
I miejsce
Natalia Okuniewska
Nikodem Chylewski
Agata Wiczkowska
Zuzanna Lejkowska
II miejsce
Igor Raba
Bartosz Woelke
III miejsce
Jacek Piepiórka
Joanna Jank
Agata Gowin
Kategoria Gimnazjum
I miejsce
Weronika Woelke
W Powiatowym Konkursie Ozdób Wielkanocnych Natalia Okuniewska z klasy Va zajęła II miejsce w kategorii klas IV - VI (palma), klasa 0b uzyskała wyróżnienie za piękny stroik, Weronika Woelke z klasy II gimnazjum zdobyła również wyróżnienie. Pozostali uczestnicy otrzymali upominki za udział. Wszystkim gratulujemy.
Opracowała p. Honorata Kuziemkowska
poniedziałek i środa:
13.00 – Nowe Łosienice – Nowa Wieś, Grodzisko
14.00 – Przedszkole – Nowe Łosienice – Nowa Wieś, Grodzisko
14.35 – Nowe Łosienice – Nowa Wieś, Grodzisko
13.00 - Węsiory – Borowiec – Czarlino
14.35 – Przedszkole – Węsiory – Borowiec – Czarlino
wtorek:
13.00 – Przedszkole – Nowe Łosienice – Nowa Wieś, Grodzisko
13.50 – Nowe Łosienice – Nowa Wieś, Grodzisko
14.35 – Nowe Łosienice – Nowa Wieś, Grodzisko
13:00 – Przedszkole – Węsiory – Borowiec – Czarlino
14.35 – Węsiory – Borowiec – Czarlino
Dnia 05.04.2017 r. w Stężycy odbył się Gminny Konkurs Recytatorski „Rodno Mowa”. Uczennice: Edyta Serkowska (kl. II b SP) i Zuzanna Lejkowska (kl. V b SP) otrzymały wyróżnienie, Karolina Prądzyńska (kl. III PG) dyplom za udział w Konkursie, Martyna Prądzyńska (kl. III b SP) zdobyła II miejsce i zakwalifikowała się do konkursu Wojewódzkiego. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki. Dziękujemy za udział w konkursie. Gratulujemy uczestnikom, a reprezentantce naszej szkoły życzymy powodzenia na dalszym etapie zmagań recytatorskich na poziomie Wojewódzkim.
Krystyna Śliwińska