Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola (kliknij, aby pobrać plik): wniosek_o_przyjecie_do_przedszkola__lub__oddzialu_przedszkolnego.doc
Kliknij, aby otowrzyć:
REGULAMIN_PRZEDSZKOLA_SLONECZKO.odt
Koncepcja pracy Przedszkola "Słoneczko"
Kliknij, aby otowrzyć:
KONCEPCJA_PRACY_PRZEDSZK.SLONECZKO.docx
Kliknij, aby otowrzyć: Protokol_komisji_rekrutacyjnej.docx
Kliknij, aby otowrzyć Deklaracja(1).docx
LISTA KANDYDATÓW ZAKWALIFIKOWANYCH DO PRZEDSZKOLA W KLUKOWEJ HUCIE NA ROK 2014/2015
PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA KOMISJI REKRUTACYJNEJ W SPRAWIE REKRUTACJI DO PRZEDSZKOLA
W KLUKOWEJ HUCIE NA ROK SZKOLNY 2014/2015
W dniu 7 kwietnia 2014r. w Zespole Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie odbyło się posiedzenie Komisji Rekrutacyjnej dotyczące postępowania rekrutacyjnego do Przedszkola w Klukowej Hucie na rok 2014/15 .
Skład komisji:
Komisja przeprowadziła weryfikację wniosków o przyjęcie dziecka do Przedszkola w Klukowej Hucie na rok szkolny 2014/2015.
Razem złożono 51 ,,Wniosków o przyjęcie dziecka do przedszkola”, w tym 2 wnioski dzieci dwuletnich. Wszystkie wnioski zostały dostarczone w wyznaczonym terminie tj. do 04.04. 2014r..
Po dokonaniu analizy wniosków do przedszkola przyjęto 49 dzieci 3-4 letnich oraz dodatkowo, po konsultacji dyrektorem Zespołu Kształcenia w Klukowej Hucie zostało przyjęte dziecko 2.5 roczne.
Łącznie do przedszkola zostało przyjętych 50 dzieci.
Na tym protokół zakończono.
Klukowa Huta, 07.04.2014r.
Od decyzji komisji przysługuje 7-dniowy termin odwołania od daty upublicznienia protokołu tj;30.04.2014r.
Załączniki:
Zarządzenie Nr 7 /2014
Dyrektora Zespołu Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie
z dnia 5 marca 2014 roku
w sprawie zasad przyjmowania dzieci do Przedszkola wchodzącego w skład Zespołu Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie
Na podstawie art.14 ust.1-4 ustawy z dnia 7 września 1991r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r., Nr 256, poz. 2572 z późn. zm.) oraz §16 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 maja 2001 r. w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół (Dz. U. z 2001 r., Nr 61, poz. 624 z późn. zm.)
zarządzam, co następuje:
§ 1
Ustalam zasady rekrutacji i przyjmowania dzieci do przedszkola stanowiące załączniki nr 1 i 2 do niniejszego zarządzenia.
§ 2
Zarządzenie wchodzi w życie z dniem podpisania i podlega ogłoszeniu na tablicy informacyjnej Zespołu Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie , w którego skład wchodzi Przedszkole w Klukowej Hucie .
Strona 1 |
Załącznik nr 1
do Zarządzenia Nr7 /2014
Dyrektora ZKiW w Klukowej Hucie
dnia 5 marca 2014 r.
Rekrutacja do przedszkoli na rok szkolny 2014/2015
§ 1
Zasady rekrutacji na rok szkolny 2014/2015
1. Nabór do przedszkola obejmuje dzieci zamieszkałe w gminie Stężyca.
2. Postępowanie rekrutacyjne do przedszkola przeprowadza się w przedszkolu w marcu na rok szkolny 2014/2015.
3. Rodzic kandydata do przedszkola składa wniosek o przyjęcie dziecka do jednego wybranego przedszkola. We wniosku rodzic może wskazać dwa kolejne przedszkola publiczne znajdujące się na terenie gminy Stężyca jako placówki drugiego wyboru.
4. Wychowanie przedszkolne odbywają dzieci w wieku od 3 do 6 lat, które od początku roku szkolnego w roku kalendarzowym kończą 3 lata i do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym kończą 6 lat, z zastrzeżeniem pkt. 5 i 6.
5. Do przedszkola publicznego przyjmowane są dzieci w wieku od 3 do 4 lat, które od początku roku szkolnego w roku kalendarzowym kończą 3 lata i do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym kończą 4 lat.
6. Do oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej przyjmowane są dzieci 5 i 6-letnie w celu realizacji obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego, w zakresie realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego.
§ 2
Kryteria naboru
1. Dzieci do przedszkola przyjmowane są w oparciu o liczbę punktów uzyskanych w zależności od spełnianych kryteriów. Kolejność zgłoszeń nie ma żadnego wpływu na przyjęcie dziecka do przedszkola.
2. Dzieci, które są mieszkańcami gminy Stężyca i będą realizować obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego, zgodnie z zapisem ustawy o systemie oświaty, mają zapewnione miejsca w placówkach oświatowych gminy Stężyca.
3. Kryteria podstawowe:
1) dziecko wychowuje się w rodzinie wielodzietnej (troje i więcej dzieci w rodzinie),
2) dziecko jest niepełnosprawne,
3) jedno z rodziców dziecka jest niepełnosprawne,
4) dwoje rodziców dziecka jest niepełnosprawnych,
Strona 2 |
5) występuje niepełnosprawność rodzeństwa,
6) jest rodzicem samotnie wychowującym dziecko[1],
7) dziecko objęte jest pieczą zastępczą.
Powyższe kryteria mają jednakową wartość
4. Kryteria dodatkowe:
§ 3
1. Należy dokładne przeanalizować przekazane we wniosku informacje.
2. Rodzice dzieci, które zostaną zakwalifikowane do przedszkola na rok szkolny 2014/2015 mają obowiązek zgłoszenia się do dyrektora przedszkola w celu potwierdzenia woli spełniania przygotowania przedszkolnego przez ich dziecko.
Strona 1 |
Załącznik nr 2
do Zarządzenia Nr7 /2014
Dyrektora ZKiW w Klukowej Hucie
z dnia 5 marca 2014 r.
Zasady przyjmowania dzieci do przedszkola publicznego w Klukowej Hucie
§ 1
Postanowienia ogólne
1. Postępowanie rekrutacyjne do przedszkola jest przeprowadzane w przedszkolu w marcu na kolejny rok szkolny.
2. Ilekroć w treści zasad przyjmowania dziecka do przedszkola jest mowa o:
1) przedszkolu - należy przez to rozumieć przedszkole wchodzące w skład ZKi W
w Klukowej Hucie , działające w ramach ustawy o systemie oświaty, dla którego organem prowadzącym jest gmina Stężyca,
2) oddziale przedszkolnym - należy przez to rozumieć oddział klasy “0” w szkole podstawowej, działającej w ramach ustawy o systemie oświaty, dla której organem prowadzącym jest gmina Stężyca,
3) dyrektorze przedszkola - należy przez to rozumieć dyrektora przedszkola wchodzącego w skład ZKiW w Klukowej Hucie
4) dziecku - należy przez to rozumieć wychowanka przedszkola w Klukowej Hucie
5) kandydacie - należy przez to rozumieć dziecko ubiegające się o przyjęcie do przedszkola publicznego w Zespole Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie
6) organie prowadzącym - należy przez to rozumieć gminę Stężyca
7) Wójcie Gminy- należy przez to rozumieć Wójta Gminy Stężyca,
8) rodzicach - należy przez to rozumieć rodziców, prawnych opiekunów dziecka oraz osoby (podmioty) sprawujące pieczę zastępczą nad dzieckiem,
9) rodzinie wielodzietnej - należy przez to rozumieć rodzinę wychowującą troje i więcej dzieci,
10) osobie samotnie wychowującej dziecko -należy przez to rozumieć pannę, kawalera, wdowę, wdowca, osobę pozostającą w separacji orzeczonej prawomocnym wyrokiem sądu, osobę rozwiedzioną, chyba, że osoba ta wychowuje wspólnie, co najmniej jedno dziecko z jego rodzicem.
§ 2
Kandydaci do przedszkola
Strona 2 |
1. Wychowanie przedszkolne odbywają dzieci w wieku od 3 do 6 lat, które od początku roku szkolnego w roku kalendarzowym kończą 3 lata i do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym kończą 6 lat, z zastrzeżeniem pkt. 2-4.
2. Do przedszkola publicznego przyjmowane są dzieci w wieku od 3 do 4 lat, które od
początku roku szkolnego w roku kalendarzowym kończą 3 lata i do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym kończą 4 lat.
3. Do oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej przyjmowane są dzieci 5 i 6-letnie w celu realizacji obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego, w zakresie realizacji podstawy programowej wychowania przedszkolnego.
4. W przypadku dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, wychowaniem przedszkolnym może być objęte dziecko w wieku powyżej 6 lat, nie dłużej jednak niż do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 8 lat. Obowiązek szkolny tych dzieci może być odroczony do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 8 lat.
5. W szczególnie uzasadnionych przypadkach dyrektor przedszkola może przyjąć dziecko, które ukończyło 2,5 roku.
6. Do przedszkola, w myśl obowiązujących przepisów, mogą być przyjmowane w ramach integracji, na ogólnie obowiązujących zasadach dzieci niepełnosprawne (z uwzględnieniem warunków lokalowych placówki), jeżeli nie wymagają one odrębnego trybu życia i specjalistycznej indywidualnej opieki oraz nie zagrażają bezpieczeństwu pozostałych wychowanków w oddziale.
§ 3
Etapy postępowania rekrutacyjnego
1. Postępowanie rekrutacyjne jest prowadzone na wniosek rodzica kandydata do przedszkola.
2. Do przedszkola przyjmowani są kandydaci zamieszkujący na obszarze gmina Stężyca.
3. W przypadku większej liczby kandydatów spełniających warunek, o którym mowa w ust. 2, niż liczba wolnych miejsc w przedszkolu, na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę łącznie następujące kryteria, które mają jednakową wartość określoną liczbą punktów:
1) wielodzietność rodziny kandydata – 100 pkt,
2) niepełnosprawność kandydata – 100 pkt,
3) niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata – 100 pkt,
4) niepełnosprawność obojga rodziców kandydata – 100 pkt,
5) niepełnosprawność rodzeństwa kandydata – 100 pkt,
6) samotne wychowywanie kandydata w rodzinie – 100 pkt,
7) objęcie kandydata pieczą zastępczą – 100 pkt.
4. W przypadku równorzędnych wyników na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego,o którym mowa w ust. 3 lub jeżeli po zakończeniu tego etapu przedszkole nadal dysponuje wolnymi miejscami, na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego brane są pod uwagę następujące kryteria określone przez organ prowadzący, o różnej wartości, określonej liczbą punktów:
Strona 3 |
rodzice/opiekunowie prawni kandydata odprowadzają podatek dochodowy od osób fizycznych do Urzędu Skarbowego wg właściwości zamieszkania tj. do Urzędu Skarbowego w Kartuzach – 60 pkt,
5. Kandydaci zamieszkali poza obszarem Gminy Stężyca mogą być przyjęci do przedszkola, jeżeli po postępowaniu rekrutacyjnym zgodnie z ust. 1 - 4 gmina Stężyca dysponuje wolnymi miejscami w tym przedszkolu. W przypadku większej liczby kandydatów niż miejsc w przedszkolu przeprowadzone zostanie postępowanie rekrutacyjne na zasadach określonych w ust. 3 - 4.
§ 4
Dokumentacja rekrutacyjna kandydatów do przedszkola
1. O przyjęcie do przedszkola rodzic kandydata składa wniosek do dyrektora wybranego przedszkola.
2. Rodzic ubiegający się o przyjęcie dziecka do przedszkola składa jeden wniosek do przedszkola, o którym mowa w ust.1. We wniosku tym może wskazać dwie kolejne placówki (przedszkola), jako placówki drugiego wyboru (wzór wniosku określony w załączniku nr 3),
4. Na prośbę dyrektora przedszkola, rodzice kandydata do przedszkola zobowiązani są do przedstawienia stosownych dokumentów potwierdzających sytuację zdrowotną lub rodzinną dziecka.
§ 5
Postępowanie rekrutacyjne
1. Postępowanie rekrutacyjne do przedszkola przeprowadza dyrektor przedszkola, powołując komisję rekrutacyjną i wyznaczając jej przewodniczącego.
2. Do zadań dyrektora przedszkola należy w szczególności:
1) ustalenie wyników postępowania rekrutacyjnego i podanie do publicznej wiadomościw formie listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przedszkola zawierającej imiona i nazwiska kandydatów, uszeregowane w kolejności alfabetycznej oraz informację o zakwalifikowaniu albo niezakwalifikowaniu kandydata do przedszkola,
Strona 4 |
2) przekazanie wniosków o przyjęcie dziecka do placówek drugiego wyboru, o których mowa w § 4 ust. 2, jeżeli kandydat nie został zakwalifikowany do wybranego przedszkola,
3) przyjęcie kandydata do przedszkola, jeżeli w postępowaniu rekrutacyjnym kandydat został zakwalifikowany oraz rodzic kandydata złożył wymagane dokumenty,
4) sporządzenie protokołu postępowania rekrutacyjnego.
3. Listy, o których mowa w ust. 2 pkt 1, podaje się do publicznej wiadomości poprzez ich umieszczenie w widocznym miejscu w siedzibie Zespołu Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie w skład którego wchodzi przedszkole w którym został złożony wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola. Dzień podania do publicznej wiadomości listy jest określony w terminarzu postępowania rekrutacyjnego do Przedszkola wKlukowej Hucie, wchodzącego w skład Zespołu Kształcenia i Wychowania w … na rok szkolny 2014/2015 w pkt 3. tabeli.
4. W terminie 7. dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętychi nieprzyjętych rodzic kandydata może wystąpić z wnioskiem do dyrektora przedszkola o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia kandydata do przedszkola.
5. Dyrektor rozpatruje odwołanie, o którym mowa w ust. 4, w terminie 7. dni od dnia otrzymania odwołania.
6. Jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego przedszkole dysponuje wolnymi miejscami, dyrektor przeprowadza postępowanie uzupełniające, w terminie do końca sierpnia, z zachowaniem zasad określonych w § 3.
7. Jeżeli liczba dzieci, którym organ prowadzący ma obowiązek zapewnić możliwość korzystania z wychowania przedszkolnego, zamieszkałych na terenie gminy Stężyca i zgłoszonych podczas rekrutacji do przedszkola, przewyższy liczbę miejsc w tym przedszkolu oraz w placówkach drugiego wyboru, o których mowa w § 4 ust. 2, dyrektor przedszkola informuje Wójta Gminy o nieprzyjęciu dziecka. Informacje dotyczące dzieci nieprzyjętych w danym roku szkolnym do przedszkola, o których mowa w ust. 7, zawierają:
1) imię, nazwisko, datę urodzenia dziecka oraz numer PESEL dziecka, a w przypadku braku numeru PESEL - serię i numer paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość,
2) imiona i nazwiska rodziców,
3) adres miejsca zamieszkania rodziców i dziecka.
8. Zgromadzone dane, o których mowa w ust. 7., przechowywane są w przedszkolu przez dwa lata od dnia przekazania tych informacji.
9. Dane osobowe kandydatów zgromadzone w przedszkolu i w szkole z oddziałem przedszkolnym w celach postępowania rekrutacyjnego do przedszkola oraz dokumentacja postępowania rekrutacyjnego są przechowywane nie dłużej niż do końca okresu, w którym dziecko korzysta z wychowania przedszkolnego w przedszkolu/oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej.
Strona 5 |
§ 6
Terminarz postępowania rekrutacyjnego w roku szkolnym 2014/2015
Ustala się terminy postępowania rekrutacyjnego do Przedszkola w Klukowej Hucie, wchodzącego w skład Zespołu Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie na rok szkolny 2014/2015:
Lp. |
Rodzaj czynności |
Termin |
Termin postępowania uzupełniającego |
|
1. |
Przyjmowanie deklaracji kontynuowania przez dziecko edukacji przedszkolnej w kolejnym roku szkolnym. |
od 7 marca |
--- |
|
2. |
Składanie wniosku wraz z załącznikami |
od 21 marca |
od 5 czerwca |
|
3. |
Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych |
do 22 kwietnia 2014r. |
do 30 czerwca 2014r. do godz. 15:00 |
|
4. |
Potwierdzenie przez rodziców kandydata woli przyjęcia |
od 23 kwietnia 2014r. do 30 kwietnia 2014r. do godz. 15:00 |
|
|
5. |
Podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych |
od 1 lipca |
do 10 lipca 2014r. |
|
6. |
Składanie wniosku o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia |
do 7 dni od dnia podania do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych |
||
7. |
Przygotowanie i wydanie uzasadnienia odmowy przyjęcia |
do 5 dni od dnia złożenia wniosku o sporządzenie uzasadnienia odmowy przyjęcia |
||
8. |
Złożenie, do dyrektora odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej wyrażonego w pisemnym uzasadnieniu odmowy przyjęcia |
do 7 dni od terminu otrzymania pisemnego uzasadnienia odmowy przyjęcia |
||
9. |
Rozstrzygnięcie przez dyrektora odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej wyrażonego w pisemnym uzasadnieniu odmowy przyjęcia |
do 7 dni od dnia złożenia odwołania od rozstrzygnięcia komisji rekrutacyjnej do dyrektora |
||
10. |
Wójt Gminy wskazuje miejsce dla
dzieci nieprzyjętych do przedszkola.
|
do 15 sierpnia |
Strona 1 |
Załącznik nr 2a
do Zarządzenia Nr7 /2014
Dyrektora ZKiW w Klukowej Hucie
z dnia 5 marca 2014 r.
……………………………………………
Imię i Nazwisko wnioskodawcy – rodzica kandydata
……………………………………………
Adres do korespondencji w sprawach rekrutacji
……………………………………………
……………………………………………
Telefon kontaktowy
Dyrektor
Zespołu Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie
Przedszkole w Klukowej Hucie
Wniosek o przyjęcie dziecka do publicznego przedszkola[2]
(Tabelę należy wypełnić komputerowo lub czytelnie literami drukowanymi)
1. |
Imię/Imiona i Nazwisko kandydata |
|
||
2. |
Data urodzenia kandydata |
|
||
3. |
PESEL kandydata w przypadku braku PESEL serię i numer paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość |
|
||
4. |
Imię/Imiona i Nazwiska rodziców kandydata
|
Matki |
|
|
Ojca |
|
|||
5. |
Adres miejsca zamieszkania rodziców i kandydata [4]
|
Kod pocztowy |
|
|
Miejscowość |
|
|||
Ulica |
|
|||
Numer domu /numer mieszkania |
|
|||
6. |
Adres poczty elektronicznej i numery telefonów rodziców kandydata - o ile je posiadają
|
Matki |
Telefon do kontaktu |
|
Adres poczty elektronicznej |
|
|||
Ojca |
Telefon do kontaktu |
|
||
Adres poczty elektronicznej |
|
Jeżeli wnioskodawca skorzystał z prawa składania wniosku o przyjęcie kandydata do więcej niż jednej publicznej jednostki, zobowiązany jest wpisać nazwy i adresy przedszkola, w kolejności od najbardziej do najmniej preferowanych[6]
Strona 2 |
…………………………………………………………………………………………………………………………………………
nazwa przedszkola
…………………………………………………………………………………………………………………………………………
adres przedszkola
…………………………………………………………………………………………………………………………………………
nazwa przedszkola
…………………………………………………………………………………………………………………………………………
adres przedszkola
…………………………………………………………………………………………………………………………………………
nazwa przedszkola
…………………………………………………………………………………………………………………………………………
adres przedszkola
i załącznikach do wniosku potwierdzających ich spełnianie[7]
*), Jeżeli pragną Państwo by komisja rekrutacyjna wzięła pod uwagę spełnianie danego kryterium, w kolumnie czwartej tego kryterium, proszę napisać TAK i zgodnie z instrukcją w kolumnie trzeciej, dołączyć do wniosku dokumenty potwierdzające spełnianie tego kryterium
L.p.
1 |
Kryterium
2 |
Dokument potwierdzający spełnianie kryterium
3 |
Zgłoszenie kryterium do oceny Tak*) 4
|
|
1. |
Wielodzietność rodziny kandydata |
Oświadczenie[8] o wielodzietności rodziny kandydata
|
|
|
2. |
Niepełnosprawność kandydata |
Orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane ze względu na niepełnosprawność lub orzeczenie o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 127, poz. 721, z późn. zm.)
Oryginał, notarialnie poświadczona kopia albo urzędowo poświadczony zgodnie z art. 76a § 1 Kodeksu postępowania administracyjnego odpis lub wyciąg z dokumentu lub kopia poświadczona „za zgodność z oryginałem” przez rodzica kandydata |
|
|
3. |
Niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata |
Orzeczenie o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 127, poz. 721, z późn. zm.)
Oryginał, notarialnie poświadczona kopia albo urzędowo poświadczony zgodnie z art. 76a § 1 Kodeksu postępowania administracyjnego odpis lub wyciąg z dokumentu lub kopia poświadczona „za zgodność z oryginałem” przez rodzica kandydata |
|
|
4. |
Niepełnosprawność obojga rodziców kandydata
|
Orzeczenia o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenia równoważne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 127, poz. 721, z późn. zm.)
Oryginał, notarialnie poświadczona kopia albo urzędowo poświadczony zgodnie z art. 76a § 1 Kodeksu postępowania administracyjnego odpis lub wyciąg z dokumentu lub kopia poświadczona „za zgodność z oryginałem” przez rodzica kandydata |
|
|
5. |
Niepełnosprawność rodzeństwa kandydata |
Orzeczenie o niepełnosprawności lub o stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie równoważne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 127, poz. 721, z późn. zm.)
Oryginał, notarialnie poświadczona kopia albo urzędowo poświadczony zgodnie z art. 76a § 1 Kodeksu postępowania administracyjnego odpis lub wyciąg z dokumentu lub kopia poświadczona „za zgodność z oryginałem” przez rodzica |
|
|
6. |
Samotne wychowywanie kandydata w rodzinie [9] |
Prawomocny wyrok sądu rodzinnego orzekający rozwód lub separację lub akt zgonu oraz oświadczenie[10] o samotnym wychowywaniu dziecka oraz niewychowywaniu żadnego dziecka wspólnie z jego rodzicem
Oryginał, notarialnie poświadczona kopia albo urzędowo poświadczony zgodnie z art. 76a § 1 Kodeksu postępowania administracyjnego odpis lub wyciąg z dokumentu kopia poświadczona „za zgodność z oryginałem” przez rodzica kandydata |
|
|
7. |
Objęcie kandydata pieczą zastępczą |
Dokument poświadczający objęcie dziecka pieczą zastępczą zgodnie z ustawą z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej (Dz. U. z 2013 r. poz. 135, z 2012 r. poz. 1519 oraz z 2013 r. poz. 154 i 866)
Oryginał, notarialnie poświadczona kopia albo urzędowo poświadczony zgodnie z art. 76a § 1 Kodeksu postępowania administracyjnego odpis lub wyciąg z dokumentu lub kopia poświadczona „za zgodność z oryginałem” przez rodzica kandydata |
|
Do wniosku dołączam dokumenty[11] potwierdzające spełnianie kryterium wymienionego w punkcie (punktach):
………...............................................
z Wójtem Gminy Stężyca [12]
*) Jeżeli pragną Państwo by komisja rekrutacyjna wzięła pod uwagę spełnianie danego kryterium, w kolumnie trzeciej tego kryterium, proszę napisać TAK i dołączyć do wniosku oświadczenie potwierdzające spełnianie tego kryterium
L.p.
1 |
Kryterium
2 |
Zgłoszenie kryterium do oceny Tak*) |
1. |
rodzice/opiekunowie prawni kandydata(imię i nazwisko)…………………………….. odprowadzają podatek dochodowy od osób fizycznych do Urzędu Skarbowego wg właściwości zamieszkania tj. do Urzędu Skarbowego w Kartuzach |
|
2. |
rodzice/opiekunowie prawni kandydata (imię i nazwisko)……………………………….. pracują, wykonują pracę na podstawie umowy cywilnoprawnej, uczą się w trybie dziennym, prowadzą gospodarstwo rolne lub pozarolniczą działalność gospodarczą |
|
12-113. |
jeden z rodziców/opiekunów prawnych kandydata(imię i nazwisko)………………………….. …. odprowadza podatek dochodowy od osób fizycznych do Urzędu Skarbowego wg właściwości zamieszkania tj. do Urzędu Skarbowego w Kartuzach |
|
4. |
jeden z rodziców/opiekunów prawnych kandydata (imię i nazwisko)………………………….. …pracuje, wykonuje pracę na podstawie umowy cywilnoprawnej, uczy się w trybie dziennym, prowadzi gospodarstwo rolne lub pozarolniczą działalność gospodarczą |
|
5. |
kandydat (imię i nazwisko)………………………….. ……………mieszka w obwodzie Zespołu Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie |
|
Pouczenie
Strona 4 |
Oświadczenia wnioskodawcy
…………………………………… ……………………………………………
Data Czytelny podpis wnioskodawcy
– rodzica/ów kandydata
[1] osoba samotnie wychowująca dziecko - panna, kawaler, wdowa, wdowiec, osoba pozostająca w separacji orzeczonej prawomocnym wyrokiem sądu, osoba rozwiedziona, chyba, że osoba ta wychowuje wspólnie, co najmniej jedno dziecko z jego rodzicem.
[2]Zgodnie z Art. 20 a ust.4 ustawy o systemie oświaty, postępowanie rekrutacyjne jest prowadzone na wniosek rodzica kandydata.
[3] Zgodnie z Art. 20 t ust. 1 ustawy o systemie oświaty,wniosek zawiera dane podane w punkcie 1-5 tabeli, natomiast dane w punkcie 6 podaje się, jeśli takie środki komunikacji rodzice posiadają. To oznacza, że dane w punkcie 1-5 należy podać obowiązkowo, natomiast podanie danych w punkcie 6, nie jest obowiązkowe, ale bardzo potrzebne dla skutecznego komunikowani się z rodzicami w sprawie rekrutacji, a następnie skutecznego sprawowania opieki nad dzieckiem.
[4] Zgodnie z Art.20 c ust. 1 ustawy o systemie oświaty, do publicznego przedszkola przyjmuje się kandydatów zamieszkałych na obszarze danej gminy.Zgodnie z art. 25 Kodeksu cywilnego, miejscem zamieszkania osoby fizycznej jest miejscowość, w której osoba ta przebywa z zamiarem stałego pobytu.
[5] Zgodnie z Art. 20za. 1. ustawy o systemie oświaty, wniosek o przyjęcie do publicznego przedszkola, możebyć złożony do nie więcej niż trzech wybranych publicznych przedszkoli.
[6] Zgodnie z Art.20 t ust. 1 pkt. 5 ustawy o systemie oświaty, wniosek zawiera wskazanie kolejnych wybranych publicznych przedszkoli w porządku od najbardziej do najmniej preferowanych. To oznacza, że wnioskodawca jest zobowiązany taką informację podać.
[7] Zgodnie z Art. 20 c ust. 2 i 3 ustawy o systemie oświaty, w przypadku większej liczby kandydatów spełniających warunek zamieszkania na obszarze danej gminy, niż wolnych miejsc w pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę kryteria wymienione w tabeli. Każde z kryteriów ma jednakową wartość.
[8] Zgodnie z Art. 20 t ust.6 ustawy o systemie oświaty, oświadczenia, składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań. Składający oświadczenie jest obowiązany do zawarcia w nim klauzuli następującej treści: „Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia.„Klauzula ta zastępuje pouczenie organu o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań.
[9] Zgodnie z art. 20 b pkt. 2 ustawy o systemie oświaty, definicja samotnego wychowywania dziecka, oznacza wychowywanie dziecka przez pannę, kawalera, wdowę, wdowca, osobę pozostającą w separacji orzeczonej prawomocnym wyrokiem sądu, osobę rozwiedzioną, chyba że osoba taka wychowuje wspólnie co najmniej jedno dziecko z jego rodzicem.
[10] Oświadczenie o samotnym wychowywaniu dziecka oraz niewychowywaniu żadnego dziecka wspólnie z jego rodzicem, składane jest w każdej sytuacji wymienionej jako definicja samotnego wychowywania dziecka (patrz pkt. 8). Oświadczenia składa się po rygorem odpowiedzialności karnej.
[11]Zgodnie z art. 20 t ust. 2 pkt. 1 ustawy o systemie oświaty do wniosku dołącza się dokumenty potwierdzające spełnianie przez kandydata kryteriów….
[12]Zgodnie z Art. 20 c ust. 4 ustawy o systemie oświaty, w przypadku równorzędnych wyników uzyskanych w pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego lub jeżeli po zakończeniu tego etapu przedszkole nadal dysponuje wolnymi miejscami, w drugim etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę kryteria określone przez dyrektora w uzgodnieniu z wójtem/burmistrzem/prezydentem miasta.
[13] Zgodnie z art. 233. § 1. Kodeksu karnego - kto, składając zeznanie mające służyć za dowód w postępowaniu sądowym lub w innym postępowaniu prowadzonym na podstawie ustawy, zezna nieprawdę lub zataja prawdę, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.