Struktura organizacyjna

Placówka nosi nazwę Zespół Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie, w skład którego wchodzą: przedszkole "Słoneczko" i  Szkoła Podstawowa im.A. Majkowskiego .

Zespół działa w obwodzie ustalonym przez organ prowadzący, którym jest Urząd Gminy w Stężycy. Nadzór pedagogiczny sprawuje Kurator Oświaty w Gdańsku.

Zespół jest placówką oświatowo-wychowawczą o charakterze publicznym, obejmujący trzy oddziały przedszkolne  oraz kształcącym w szkole podstawowej w cyklu ośmioletnim, który kończy się w ostatnim roku sprawdzianem.

Liczebność dzieci/uczniów w roku szkolnym 2019/2020

LICZEBNOŚĆ DZIECI/UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

65

KLASY „0”

34

279

378

Zajęcia dydaktyczne odbywają się na jedną zmianę. Zespół prowadzi dla uczniów świetlicę, bibliotekę oraz stołówkę szkolną. Prowadzone są również kursy i szkolenia dla uczniów oraz osób dorosłych. Na terenie placówki może też być organizowana działalność prowadzona przez organizacje i stowarzyszenia wspomagające proces nauczania i wychowania dzieci.